Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Titanfall

Titanfall (İnceleme) (PC) - İnceleme

Uzun yıllar sonra geçmişe dönmek, eve dönüş gibi hissettiriyor.

Emin Çıtak - 16.03.2014 20:43
Emin Çıtak - 14.03.2014 23:05
İncelenecek oyun bir FPS olunca insan hep bir farklı hissediyor ya da bende böyle oluyorum diyelim. Benim neslimin oyun tarihinin en büyük FPS yapımları ile büyüdüğünü varsayarsak, farklı hissetmekte haklıyım diye düşünüyorum. FPS oyuncusunun gerçekten çevik, hızlı ve attığını vuran türden olduğu zaman diliminden bahsediyorum. Roketlerin üzerinden atladığımız -daha doğrusu bunun mümkün olduğu- oyunlardan bahsediyorum. Platformdan platforma uçtuğumuz, nefesimizi kesen çoklu oyunculu maçları anlatmaya çalışıyorum. Unreal Tournament, Quake, Half-Life ve Doom'un yıllarından.

Güneş piliyle iyileşen ve bizim zamanımızda geçen sözde MMFPS'lerden o kadar sıkılmış durumdaydım ki Titanfall açılırken kendimi çocuk gibi hissettim. FPS sonunda özüne, yani bilim kurguya geri dönüyordu.

Şimdi yeniden roketleri atlatma zamanı...

Son 10 yılın en iyi FPS oyunun incelemesine hoşgeldiniz...Kendini Özel Hissetmek!

Unuttuğumuz başka bir şeyde kendimizi özel hissetmek olmuş. İşte onu daha ilk maçımda anladım. Fark ettiyseniz ilk maç dedim, eh hepinizin bildiği üzere oyunda senaryo modu bulunmuyor. Bu son derece yerinde bir karar olmuş bana soracak olursanız, oyunun amacını tamamen belli etmesi, beklentileri karşılaması yönünde artı bir geri dönüş olacaktır. İyi, tamam senaryo yok dediniz de, bu Campaign seçeneği nedir?

Oyun hikayesini çoklu oyunculu moduyla anlatıyor derim. Titanfall'un en büyük özelliği işte bu! Oynadığınız her maça bir anlam kazandırmak. Ortada öyle über bir senaryo yok, zaten FPS'lerden Oscar'lık senaryolar beklemek saçma olur ama Respawn'ın sürekli olarak ilerlettiği bu senaryo insanı öyle bir bağlıyor ki bir süre sonra atmosfer sizi çepeçevre sarıyor. Titanların o büyüleyici dünyasından kelimenin tam anlamıyla çıkmak istemiyorsunuz.

Hikayemiz elbette gelecekte geçiyor ve iki gücün birbiriyle savaşmasını anlatıyor. Yaşanabilir gezegenlerdeki bölgeleri ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Bu kadar. Yani... cidden olay bu. Şaka yapmıyorum. Bakın ciddiyim diyorum size!

Peki bu umurumda mı?

Size umurumda olan şeyi söyleyeyim;  Ben Titanfall oynarken binaların duvarlarında koşup, çift zıplama ile düşman titanın üzerine fırlamakla, düşmanları kevgire geçirmekle, patlayan titandan dışarı uçarken "YEHUUUU!" diye bağırmakla o kadar meşguldüm ki maç sonunda konuşan birileri olmasa hikaye olduğunun farkında bile olmayacaktım.

Hikaye modu - neden böyle dediğimi inanın bende bilmiyorum- dokuz bölümden oluşuyor ve aslında sizi çoklu oyuncu bölümlerine hazırlıyor.

Burada firmanın bize ufak bir vaadi olduğunu da hatırlatmak isterim. Sözüm ona senaryo maçları haftalık, aylık güncellemeler ile genişleyecek ve bize unutulmaz anlar yaşatacakmış. Aslında size söyleyeyim bunu yapmalarına gerek bile yok. Titanfall'a ait olan her bir parça o kadar özel  ve güzel ki ek paket ve DLC olmadan bile sizi uzun süre PC başına kilitleyebilir. Elbette oyuna tonlarca Content ve DLC gelecektir ama bunlara ihtiyacımız yok demeye çalışıyorum. Çünkü Titanfall 'TAM' bir oyun.Devamı diğer sayfada
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
85
79
Okur Puanı: (56Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Respawn Entertainment - EA Games
Çoklu Oyuncu:Var Türü: First Person Shooter

Sonunda FPS köklerine geri dönmüş, Yenilikçi ve organik yapı, Çok uzun ömürlü, Grafik ve Ses tam anlamıyla yeni nesil, TITAN'LAR!
Yeni nesil FPS oyuncuları mekaniklere alışamayabilir, Tam bir zaman hırsızı
yorumlar (282)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 21.08.2016 19:52 (+1)
Emin çıtak gerçekten kendine yakışır bir şekilde rezalet bir incelemeye imza atmış.Bu sitedeki utanç verici anılarından sadece biri.
MK Okuru, 27.09.2015 22:57 (0)
Seviye: 3
portakallılahmacun, 10.02.2015 17:10 (0)
Merlininkazanı? Napıyorsun? 99 nedir? Hani oyun iyi güzel peki ama... 99 nedir ya?
Seviye: 3
hdr72, 20.11.2014 23:11 (-1)
böyle bir oyun neden ps4 için yapılmadı anlamak mümkün değil
Seviye: 4
babayaro, 16.10.2014 13:39 (+1)
yayıncı Microsoft Game Studios ? EA değilmiydi
_______

Künyede ufak bir hata olmuş, düzelttik bile. Dikkatin ve uyarın için çok teşekkür ederiz.

Emin
Seviye: 3
Mandal, 22.09.2014 20:22 (0)
Oyun %50 indirimle Playstore da 50TL olmuş. Ben satın aldım indirmeye
başladım hayırlısı olsun. Betalarına katılmıştım beğenmiştim ancak
satın almamıştım. Bu güne kısmetmiş. Bolca boş vaktim var ve WOW: WoD
ek paketini beklerken ilaç gibi gelecektir ... :)
MK Okuru, 31.08.2014 15:48 (0)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.