Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Titanfall (Xbox 360)

Titanfall (İnceleme) (Xbox 360) - İnceleme

Titanlar bu sefer bir önceki nesle iniş yapıyor!

Emin Çıtak - 22.04.2014 20:55
Emin Çıtak - 22.04.2014 17:52
Çıkalı çok olmadı ama kendisi FPS dünyasına getirdikleri yeni soluk ile çılgınlar gibi oynanıyor. PC ve Xbox One'a konuk olan Titan savaşları gerek grafikleri, gerek muhteşem atmosferi ve baş döndürücü hızıyla oyuncuların beğenisini çoktan kazandı.

Nitekim bugün PC ve Xbox One oyuncularının yanına Xbox 360 oyuncuları da ekleniyor. Peki Xbox 360'ı diğerlerinden özel kılan ne? Aslında hiçbir şey. Diğer platformlarda sahip olduğunuz Titanfall'un aynısı. Yani eğer PC'de zaten oyuna sahipseniz, Xbox 360 için almanız çok gerekli değil. Elbette Xbox Live ile arkdaşlarınızla beraber deneyim yaşamak istiyorsanız orası ayrı.
Titanfall çok iyi grafiklere sahip bir oyun. Elbette oynadığınız oyunun bir Multiplayer deneyim olduğunu bilip, tek kişilik herhangi bir senaryo moduyla karşılaştırılmaması gerekir. Nitekim çok övdüğümüz Battlefield 4'de bile iki mod arasında dağlar kadar fark vardır.Peki ekranımızı şenlendiren Titan'lar bir önceki nesilde nasıl görünüyor? Bunun cevabı bakış açınıza göre değişir. Eğer kıstasınız yeni nesil ise, Xbox 360 sizin için hayal kırıklığı olacaktır. Çünkü arada gerçekten büyük fark var. Ama elinizdeki konsolun bir önceki nesle ait olduğunun bilincindeyseniz ve buna göre oyunu oynuyorsanız, grafikler çok fazla gözünüze batmayacaktır.

Yine de özellikle kaplama detaylarında bariz bir fark bulunmakta. Eh, kaç yıllık teknolojinin artık sonuna gelmişken, ağzımızı açık bırakması beklemiyorduk. Özellikle Titan ve pilot kaplamalarında bariz bir detay farkı var. Çevre kaplamaları da büyük ölçüde kısılmış durumda. Zaten yeni nesil oyunlar gelmeye başladıkça üzücü bir şekilde konsollarımızın ne kadar yaşlandığını görüyoruz.

Bu demek değil ki Xbox 360 için Titanfall kötü görünüyor. Hayır, oyun gayet iyi görünüyor ama dediğim gibi sizin neyi neyle kıyasladığınıza bağlı.

Oynanış ise yeni nesil ile tamamen aynı hiç şüpheniz olmasın. Yine atlıyoruz, zıplıyoruz, titanların tepesine çıkıp rodeo yapıyoruz. Eğlence yerli yerinde duruyor. Detaylı olarak oynanışın ve oyun modlarının incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.Peki ekstra olarak siz oyunculara nelerden bahsedebilirim? Bildiğiniz gibi Titanfall e-spor için tasarlanmış bir oyuın ki yeni DLC ile firma bu alanda düzenlemeler getireceğini açıkladı. Oyunda toplamda elli seviye atlayabiliyorsunuz ve son seviyeye geldiğinizde size yeni jenerasyona geçmek isteyip istemediğiniz soruluyor. Eğer kabul ederseniz isminizin yanında "G2" işareti beliriyor ve yeniden seviye almaya başlıyorsunuz. Tüm silah ve geliştirmelerinizi kaybettiğinizi hatırlatırım fakat, fazladan tecrübe bonusu kazanıyorsunuz.
87
52
Okur Puanı: (18Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Respawn Entertainment - EA Games
Çoklu Oyuncu:Var Türü: Aksiyon, First Person Shooter

Özgür, esnek ve baş dönüdüren oyun yapısı, harika atmosfer, Titanlar!
Bir önceki neslin yaşını ciddi manada gösteren grafikler, kaplamalar diğer versiyonların yanından bile geçemiyor, hikaye modu herkesi tatmin edemeyebilir
yorumlar (17)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 09.08.2014 15:18 (0)
09.05.2014 19:16:00 - MK Okuru demiş ki:
Fıs.

yellendi galiba camı açın...
MK Okuru, 26.04.2014 11:22 (0)
23.04.2014 14:12:00 - MK Okuru demiş ki:
Peh.Devrik cümle kurup ve aynı zamanda ''eleştiride'' tanrıyı oynayanlara söylüyorum.Oyunu oynadınız mı ?Puanları çok fazla derken ? Korsanı yok piyasada kusura bakmayın. Bence bu sitenin en büyük problemi her önüne gelenin yorum yapabilmesi. Bana gelince ilk ve sondu.

isabet olmuş tek yorumuna bile tahammül etmekte zorlandım. diğer saçma yorumlarının olmayacak olması site için bir müjde olsa gerek
MK Okuru, 25.04.2014 17:32 (0)
23.04.2014 11:39:00 - MK Okuru demiş ki:
oyunun ederi en fazla 75 klasik bir cod klonundna başka birşey değil

hade canım ciddi misin über zeka?...
Seviye: 3
neferkar, 25.04.2014 11:48 (0)
pc sürümünü kim incelemişti hatırlamıyorum ama abartılarla doluydu. Bu inceleme daha makul pc sürümüne göre. Oyunu satın alan arkadaşımdan inceleme fırsatım oldu. Oyun çok güzel ama bir efsane olamaz.
MK Okuru, 24.04.2014 16:12 (0)
arkadaşlar bu oyunun hikaye modu varmı acaba bilen varsa beni
bi bilgilendirebilirmi acaba?
MK Okuru, 23.04.2014 22:32 (0)
oynamadan yapılan yorum; "cod klonu mubu oyun ya." oynadıktan
sonraki yorum; "baba müthiş bişey yapmış adamlar.":)))


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.