Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
tam çözüm

Merlin'in Kazanı > Tam Çözüm > Tomb Raider (2013)

Tomb Raider (Tam Çözüm) - Tam Çözüm

A survivor is born

Ali Hatay - 15.04.2013 12:33
Ali Hatay - 15.04.2013 11:52
Oyunun Konusu ve Tanıtımı:
Tomb Raider 2013 oyunu Tomb Raider oyun serisinin 9. sudur (Ara oyunlarla birlikte 13. oyun) Reborn, A Survivor is Born olarak da isimlendirilmiştir.

Tomb Raider'ın ilk yapımcı firması Core dağıtımcı firması Eidos idi. Daha sonra Eidos oyun serisini Crystal Dynamics’e devrettiğinde devrim oldu. Bu yeni oyun, yapımcı Crystal Dynamics ve yayımcı Square Enix ortaklığında piyasaya sürüldü.

Oyun daha önceki Legend-Underworld motorunun daha da güçlendirilmiş versiyonu kullanılmış. Bu da oyunu daha gerçekçi, daha özgürce gezinme ve eşyalar ile daha etkileşimini sağlamış.

Aksiyona araştırma, keşif ve savaşa daha çok önem verilmiş. Klasik Tomb Raider oyunlardaki bulmacalar ikinci planda kalmış ve daha kolay. Böylesi daha iyi olmuş gibi.

Çünkü eski oyunlarda bulmacaları çözmemiz günlerimizi alırdı. Dolayısıyla hayatta kalmak için mücadele daha fazla öne çıkmış.

Konu:
Lara Croft, liderliğini Whitman'ın yaptığı bir grup arkadaşı ile Sun Queen (Güneş Kraliçesi) hakkında eski bir Japon efsanesini araştırmaya karar verir. Bindikleri gemi Japonya kıyılarında "Ejderha üçgeni" denilen gizemli bir ada yakınlarında kazaya uğrar ve batar.

Lara Croft ve bazı arkadaşları bu adaya sığınırlar. Ada göründüğü gibi değil, tehlikelerle, tuzaklarla dolu bir adadır.

Ayrıca Rus düşmanlar ve Japon samuraylar de vardır. Lara Croft hayatta kalmak için mücadele edecektir.

Zaten konu da buradan gelmekte; "A Survivor is Born".

Ne zaman oyundasınız ne zaman sinematikte anlamıyorsunuz. Geçişler o kadar güzel ki sinematikte hareket etmediğinizi anlayınca şaşırıyorsunuz. Burada size sadece seyretmek kalıyor. Önceki oyunlarda kullanılan otomatik hedefleme özelliği özgür bir nişan alma sistemi ile değiştirilmiş.

Oyun Karakterleri:


Lara Croft - 21 yaşında eski eser araştırıcısı arkeolog kız. Oyunun başlangıcında naif, duyarlı, öldürdüğü geyikten bile özür dileyecek kadar hassas. Ama adada hayat mücadelesini devam ettirmek için gaddar ve acımasız olabiliyor.

Conrad Roth - Endurance olarak bilinen ve batan geminin kaptanı. Lara'nın annesinin arkadaşı. Oyun boyunca Lara'ya yardım ediyor ve fikirler veriyor. Yol gösteriyor. Lara için kendini feda etmekten çekinmeyen bir tip. (Balta ile ölmek çok acı)

Sam Nishimura - Belgesel film yapımcısı. Lara'nın yakın arkadaşı. Sun Queen, Himiko soyundan olduğu için ada yerlisi Mathias tarafından kaçırılır ve Sun Queen kardeşliği ve Himiko'nun lanetinin kalkması için kurban edilmek istenir. Lara bu arkadaşını kurtarmaya çalışıyor.

Dr. James Whitman - Televizyonda "Whitman's World" isimli arkeolojik bir program sunucusu. Çıkarı ve şan, şöhret için her şeyi yapabilecek bir tip. Zaten Mathias'a yardım ederek Lara'ya ihanet ediyor. Layığını da buluyor. İhanetinin bedelini ödüyor.

Alex Weiss - Endurance gemisinin teknikeri ve Lara'nın arkadaşı. Telefon kulesinde Lara'ya çok yardımı oluyor. Bir odada kendini ve düşmanları ile birlikte patlatması ne kadar fedakar olduğunu gösteriyor.

Joslin Reyes - Endurance gemisinin makinisti. Alisha isimli bir kızı var. Roth'la iyi geçinse de Lara ile aralarında bir anlaşmazlıklar var. Zannederim kıskançlık.

Jonah Maiava - Endurance gemisinin aşçısı. (Cüssesinden belli). Ataları Yeni Zelanda Maorilerine dayanıyor. Lara ve Sam ile iyi arkadaşlar. Sert görüntüsüne rağmen iyi biri.

Angus "Grim" Grimaldi - Endurance gemisinin dümencisi. Yıllarca Lara'nın babasının ve Roth'un yanında çalıştı. Shanty Town'da öldürülüyor.

Mathias - Solarii Kardeşliğin lideri. 31 yıldır adada mahsur kalmış. Sun Queenin lider Yamatai diriltmek ve adadaki Himiko'nun lanetinin kalkmasını istemektedir. Conrad Roth ve James Whitman öldürdüğü gibi Sam'ı da bu lanetin kalkması için kurban etmek istemektedir.

Karda kışta ayakkabısız gezmekte ve ideali için yaşamaktadır. Adaya hükmeder ama ayağına bir bot alacak parası yoktur.

Uçurumdan düşerken çıplak ayakları bana bunu hatırlattı.

Oni Stalker - Kendileri bir Japon samuray olup (Summo güreşçsisi mi demeli) oyun sonu canavarıdır.

Dev cüssesi ve üzerindeki zırhı ile her kese meydan okumaktadır. Balyozu bir vurunca ortada ne kafa ne vücut kalmakta ve parçaları ancak duvardan kazınarak çıkarılmaktadır. Ama Lara'nın elinden kim kurtulmuş ki Japon savaşçısı kurtulsun.
yorumlar (126)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 29.03.2017 09:48 (0)
Oyun bittikten sonra yeni Bi bolum acılıyo ilk basladımız yerden basliyoz diğer haritalara nasıl geçecek yardım edermisiniz
MK Okuru, 19.03.2017 15:57 (0)
arkadaşlar yardım edin %32de kaldım grimi kurtarmak için pervanenin olduğu yere gitmedim helikopterin olduğu yere geri döndüm grimi kurtarmak için geri dönemedim adamlar öldürüyolar bana yardım edin bölümü nasıl geçcem
MK Okuru, 19.03.2017 15:53 (0)
arkadaşlar %32 deyim grimi kurtarmaya geri döndüm geri dönerken yüzlerce adam beni öldürüyo napmam lazim bana yardım edermisiniz lütfen
MK Okuru, 09.03.2017 01:59 (0)
Flooded vault bölümünde okum kalmadı. Bu yüzden bölümü gecemiyorum yardımcı olacak var mı ?
MK Okuru, 03.02.2017 15:21 (0)
Arkadaşlar oyunda bi mağara var oyOnun %24 lük kısmındayım yardımcı olurmusunuz yukarıya öğle bağlı bir bıdon var indirmem lazım ıple cekıp indiremiyom çok şey denedim olmuyor
MK Okuru, 24.01.2017 00:43 (0)
Kolay gelsin ps3 kullanıcısıyım balta nasıl Çıkartılacağını çözemedim yardımcı olurmusunuz
MK Okuru, 04.12.2016 15:23 (0)
MK Okuru, 13.06.2016 14:12 (0)
Lara bu kayaya tırmanmak için baltayı nasıl çıkartıyor xbox 360 ta
MK Okuru, 28.05.2016 11:29 (0)
2 bölümde ki mağaranın kapısı kapalı dostum ben de nsl gireceğiz ?
MK Okuru, 27.03.2016 19:33 (0)
beyler ilk bölümde uçak enkazına varmadan daldan geçiyoruz ya geçince sinematik giriyor heh işte beyler sinematik girince oyun beni yeniden dalın üzerine atıyor ve sonrada aşşağıya düşüyorum oyunun son güncellemesini indirmeme rağmen oyun halen düzelmedi lütfen bi yardım edebilir misiniz ? @@@@@@@@@
MK Okuru, 14.10.2015 04:09 (0)
Arkadaşlar ben %63 kaldım Kral gbi bi herif var ne yapacağımı bilmiyorum ne yapsam demoya girip askerler öldürüyor
MK Okuru, 30.04.2015 23:42 (0)
Ucurumdan düştüm ve gökyüzünde asılı kaldı oyun devam etmiyor. Ne yapmalıyım. Yeniden başlatıyorum fakat ucurumdan her seferinde düşüyor.
MK Okuru, 03.02.2015 20:18 (0)
MK Okuru, 28.01.2015 00:17 (0)
ADAMLAR BOMBA,TARAMALIYLA ATEŞ EDİYORLAR 15.BÖLÜM DEYİZ LÜTFEN
YARDIM EDİN ÇOK ZOR
MK Okuru, 26.01.2015 08:48 (0)
ipli oku ip bağlı bir oduna git sol taraftakine tıklarken ortaya tıkla
MK Okuru, 17.11.2014 15:25 (0)
Arkadaşlar bolüm arasında mermi bitti ve bolumu mermisiz gecmem
imkansız lütfen yardım edin?
MK Okuru, 12.10.2014 01:54 (0)
arkadaşlar 11 bölümdeki çanı düşüremedim okumda bitti ne
yapmalıyım lütfen yardım edin


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.