Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
tam çözüm

Merlin'in Kazanı > Tam Çözüm > Tomb Raider: Underworld

Tomb Raider: Underworld - Tam Çözüm

Tam Çözüm: Lara'nın Norse Mitolojisi'ndeki gizemli macerası aralanıyor

Ali Hatay - 03.06.2010 12:31
Ali Hatay - 28.11.2008
1 - Prologue

Büyük bir patlama ile oyuna başlıyoruz. Lara “My God” dedi ve yangından kaçmaya başladı. Gideceğiniz yer zaten belli. Kaçarken yön tuşlarını da kullanmayı öğreniyoruz. Eğilip geçeceğiniz duvarda tırmanacağınız yerler var. Burayı geçin ileride küp şeklindeki kayayı duvar kenarına itip yine duvardan sıçrayarak açılan kapıdan girin. İleride mekanik ipinizi kullanarak ateşi açın karşıya zıplayın. Size ateş eden adamlardan kurtulun. Böylece oyunun jeneriği giriyor. Bir hafta önceye gidiyorsunuz. Akdeniz ortasında bir yattasınız.

2 - Mediterranean Sea

The Path to Avalon

Yattan denize dalın. Tam teknenin altındaki mağaraya girin. Buradaki büyük yuvarlak kapıyı açmak için iki tane vana bulun. Vananın biri büyük mağaranın karşısındaki küçük mağarada. Vanaları getirin yerine takın ve yuvarlak kapıyı açınca içeri girip devam edin. Tünel sonunda karaya çıkacaksınız. Kayanın üzerinden mağaranın diğer yanına geçin. Suda yüzerek eğimli kayaya çıkın. Duvardaki çıkıntılar yardımı ile kola kadar gelin. Kolu indirin, ne olacağını görün. Böylece ilk bulmacamızı çözeceğiz ve kapıyı açacağız.

Arkadaki küçük küp şeklindeki yerdeki alçalan zemin üzerine koyun. Yukarıdan alevler yanacak. Diğer tarafa geçin ip atın ve yakalayın. İpi çekince kafa düşecek ve ağırlık yapacak. Şimdi gidip kolu indirin kapı açılacak. Kapıdan girin. Dev ahtapotun olduğu yere kadar gelin. Sağdan devam edin. Duvar çıkıntılarını kullanarak iki uçurumu geçin. Daha sonra ahtapotun yan tarafındaki sütunları kullanarak ahtapotun arkasına geçemeye çalışın. Son sütundan sonra atlamaya çalıştığınız platformdan Slow modla karşıya atlayın. Yapamazsanız suya düşeceksiniz. Yüzün iki taraflı merdiven var. Birinden çıkın yukarıda ahtapotun kolunu kaçırmak için halkayı ipinizle tutun çekin. Kayalar yuvarlanınca ahtapot kolunu çekecek. Eğimli yüzeyden barfiks demirine tutunun duvar çıkıntısından kola gelin ve kolu indirin. Açılan kapıdan girin. Aynı işlemleri diğer merdivenle çıkılan yerde de yapacaksınız. Buradan da ahtapotun kolunu kaçıracaksınız. Gidip kolu çekin. Açılan kapıdan geçin. Ahtapotun tam tepesindeki yuvarlak kayaya çıkın.

Bu kayanın altında sivri sütunlar var. Ahtapotun kafasına bunu düşüreceğiz. Yandaki halkayı iple tutun aşağı sarkın. Sonra E tuşu ve yukarı tuşuyla (W) en üste çıkın. Duvarda yanlara doğru salınıp ters takla ile kolun olduğu platforma tutunun ve çıkın. Kolu çekin. Kazıklı yuvarlak taş yükselecek. Soldaki ve sağdaki zincirlere Z tuşuna basarak ateş edin ve kayanın ahtapotun başına düşmesini sağlayın. Aşağı inip kolu indirin. Açılan kapıdan girin.
yorumlar (61)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 12.11.2014 21:07 (0)
lutfen cevpla kndımı asagı sarkarken o halatı tuttum asagı ınınce
bıraktım fakat sımdı okudum asagı ınmek ıcın o halka gerekmıs
ama bn o hallayı ıraktım gerı tutamıyorum ne yqpmlıyım
MK Okuru, 11.03.2013 22:20 (0)
arkdaşlar ben oyna girerken bir sorunla karşılaştı kapanması gerekiyor diyor lütfen yardımcı olabikecek varmı acılll ?
MK Okuru, 09.02.2013 20:29 (0)
Helheim Power Stone taşının bi tanesini bulamıyorum tam
olarak yerlerını açıklarmısın delircem aşimdi
MK Okuru, 01.04.2012 14:46 (0)
kardesm o kapı nasıl acılıor taktık vanaları ama bi şifre war
orda ne sekle sokacaz onları
MK Okuru, 23.01.2012 19:39 (0)
2kişilik Tomb raider ps 2 de nasıl yapılıyor bilen lütfen
sölesin


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.