Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
e-Spor

Merlin'in Kazanı > e-Spor > eSpor

Türkiye'den Avrupa'ya doğru giden bir LCS hikayesi: Xerxe

Genç oyuncunun gelişimine tanıklık ediyoruz

Ege Erkek - 03.02.2017 10:30
Ege Erkek - 03.02.2017 10:30
Rumen oyuncu Andrei "Xerxe" Dragomir, 2017 İlkbahar Dönemi öncesi Avrupa Ligi takımlarından biri olan Unicorns of Love'a katıldı. Yaşı oldukça genç olan başarılı oyuncu, daha önce Türkiye Ligi takımlarından Dark Passage’da ormancı rolünde oynadı.

The Unicorns of Love, 2017 İlkbahar Dönemi’nin ikinci haftasında ,Cumartesi günü, H2k-Gaming takımını 2-1 yenerek ligte etkili bir takım olacağı hissini verdi.

On yedi yaşındaki ormancı Andrei "Xerxe" Dragomir, şu an bulunduğu Unicorns of Love takımından oldukça memnun olduğunu belirtti ancak kadroda kalıp kalmayacağı konusundaki şüphelerinin devam ettiğini ifade etti. Xerxe, LCS’e gelişi hakkında şöyle konuştu: “Buraya gelmek çok zor oldu. LCS atmosferi beklediğim gibi güzel ancak bu kadar güzelini beklemiyordum. Yeni hayranlarımla tanışıyor ve onlarla konuşuyorum.”Xerxe'nin LCS'e olan yolculuğu erken başladı. On üç yaşındayken ,2013'te, AB Batı sunucusunda ülkesi olan Romanya’da ustalık kümesine ulaşan tek oyuncu olarak tarihe geçti. On beş yaşındayken Reddit’te gördüğü bir soru-cevap konusunun kendisi için bir ilham kaynağı olduğunu itiraf eden tecrübeli oyuncu, bu konuyu gördüğünden itibaren kendisi hakkında düşünmeye başladığını açıkladı. Romanyalı ormancı, kendisinin iyi bir oyuncu olabileceğini ve insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmayı arzuladığını sözlerine ekledi.

Xerxe bu düşüncelerinden sonra “Challenger Series” liginde – LCS Amatör Ligi – oynamayı istedi ve istediği belirli bir takım yoktu. Kendisi sadece hiç tanımadığı oyuncularla oynamak ve kendisini göstermek istiyordu. Bu düşüncesinden önce Unicorns of Love takımından teklif alsa da bu takım için tecrübesi yetersizdi.

Tecrübeli ormancı, “Challenger Series” liginde oynamak yerine bu ligten farklı ve uluslararası olan bir lig aramaya başladı kendisine. Bir süre sonra kararını veren Xerxe, League of Legends Türkiye Şampiyonası Ligi'ne girmeyi seçti. Xerxe, bu konu hakkındaki görüşlerini şöyle ifade etti: "Ben 16 yaşındaydım ve LCS için biraz deneyim kazanmak istedim. Bir noktada LCS'e gireceğimden emindim ve bu yüzden düşündüm ki daha organize bir ekipte oynamak ve deneyim kazanmak varken neden tek başıma oynayayım ki? Dark Passage’da oynamak bana çok yardımcı oldu.”Xerxe, 2016 TCL İlkbahar Sezonu döneminde Crew eSports Kulübü içinde kendisi için bir isim yaptı ve ülkenin önde gelen spor organizasyonu Dark Passage'ın dikkatini çekti. Daha da önemlisi, kendisinden çok önce bu ligte bulunan birçok profesyonel oyuncu arasından sıyrılmayı başardı ve başarılı performanslar sergiledi. Bu  kolay değildi. Xerxe, ellerinin titrediğini, kalbinin sürekli kan pompaladığını ve maçlarda yapmak istediği her şeyden korktuğunu dile getirdi. Kendisi, bu korkuyu evde sürekli antrenman yaparak ve maçlara kendisine güvenerek çıkmayı deneyerek atlattığını söyledi.

Xerxe, Dark Passage ile SuperMassive eSports'a karşı 2016 TCL Yaz Sezonu döneminde, play-off'ları kazandıktan sonra, Avrupa'ya geri dönme zamanının geldiğine karar verdi. Aylar sonra, EU LCS 2016 Yaz Playoff'larında dördüncü sırada turnuvayı tamamlayan Unicorns of Love takımına imza attı. Yapı olarak sıradışı karakter seçimleri yapmayı seven Unicorns of Love, Xerxe’nin tam istediği gibiydi. Özellikle ormanda oynamak üzere seçtiği ve iyi performans gösterdiği Zac ve Rumble, onun daha da tanınmasını sağladı.

Xerxe, önceki deneyimine dayanarak oyun stresinin yüksek olduğu Avrupa LCS sahne ortamına hızla adapte oldu. Bu gelişiminin bir kısmını, kendisine güven kazandırdığı antrenörü Fabian "Sheepy" Mallant'a atfetti. Ancak Sheepy tek değildi. Xerxe, "Tüm ekip bana yardımcı oldu," dedi. "Beraber iyi gidiyorduk, benimle çok hoş ilgilendiler, bu benim için oldukça havalıydı." diyerek sözlerini tamamladı.

Xerxe, Avrupa’nın en iyi ekibi olacağına inandığı Unicorns of Love’dan oldukça memnun ve huzurlu. Daha önce beklentilerinin olduğunu ve bu beklentilerinin karşılandığını söyleyen Xerxe, takımıyla beraber 2017 Dünya Şampiyonası’na gitmek istiyor ve bunu yapabileceklerine yürekten inanıyor.

Kaynak


yorumlar (13)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 07.02.2017 15:42 (0)
Bu işlere yapamıyacak kadar düşük seviyede olduğunuz için bunları yapanların gereksiz para falan olduğunu vs boş laf zırvalıyorsunuz
MK Okuru, 05.02.2017 10:11 (0)
E-sporun ismini yanlış buluyorum. Ama yetenek gerektiren alanlarda yarışma yapılması kadar normal bir şey olamaz. Peste süperim diye mahallede şov yapacağına bundan para kazanmak daha güzel olurdu. Ayrıca satranç da bir spor muhabbeti var, espor ondan daha spor.
MK Okuru, 05.02.2017 09:58 (0)
Para kazanmanın değişik bir fıraksiyonu yoksa spor ile alakalı bir durum yok bu tarz oyunlar
insan sağlığı açısından sakıncılara neden olabilir saatlerce sabit bir şekilde oyun oynamak
vücuda zarar verir
MK Okuru, 03.02.2017 18:10 (0)
Ben 16 yaşındaki çocuğumu türkiyeye oyun oynaması için yolluaycam he ? manyak mıdır nedir bu insanlar
MK Okuru, 04.02.2017 11:30 (0)
dünyada o kadar bos beles işten para kazananlar var bir dal eksik-fazla niye size bu kadar itici geliyor anlamıyorum
Seviye: 1
hbberkiten, 04.02.2017 00:45 (+2)
e-spor çok saçma birşey değil mi ? müsabaka yapılabilicek her türlü aktivite spor olsun o zaman. Mesela Kahvehanelerde oynanılan kağıt oyunları. K-spor mu oluyor şimndi bu ? Çaykur sponsorluğu altında. :)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.