Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Watch Dogs

Ubisoft Watch_Dogs WEAREDATA'yı duyurdu!

Üç şehrin tüm açık verisini tek bir yerde toplayan ilk web sayfası

Mert Günhan - 28.06.2013 14:49
Mert Günhan - 28.06.2013 14:46
 Ubisoft Watch_Dogs WeareData web sayfasının açılışını duyurdu. WeareData 3 büyük şehir olan Paris, Londra ve Berlin'den toplanan halka açık verilerin tümünü tek bir yerde toplayarak bu şehirlerin dijital kopyasını yaratan ilk deneysel web sayfası.
 
Watch_Dogs'ta Şikago şehri, şehrin tüm altyapısını ve halkın güvenliğini sağlayan ekipmanları tek bir merkezde toplayan, merkezi işletim sistemi (CTOS) tarafından yönetiliyor. Oyunun özünü 'veriler' oluşturuyor. Kahramanımız Aiden Pearce intikamını almak için sistemi kırıyor ve CTOS sayesinde elde ettiği tüm veri ve kaynakları şehri kendi tarafına çekmek için kullanıyor.
 
Watch_Dogs WeareData 3 büyük şehir (Paris, Londra ve Berlin) ile ilgili halka açık tüm verileri 3D harita üzerinde toplayan ilk web sayfası. Bu sayfa sayesinde gerçek zamanlı olarak günümüz şehirlerini organize eden ve yöneten gerçek verileri görebileceksiniz: bölgeyle ilgili verilere ek olarak (istatistiki bilgiler, ağlar, ulaşım, altyapı, şehre ait donanımları...) ve Instagram, Twitter, Foursquare veya Facebook Connect üzerindeki komum belirlemeli sosyal aktiviteleri yoluyla kişileri de takip edebileceksiniz.
 
“Yarının şehirleri bugünden aktif haldeler, bu artık bir kurgu değil” diyor Ubisoft EMEA Pazarlama ve Satış Müdürü Geoffroy Sardin. “Gerçek hayatta da herşey birbirine bağlı. Bügünlerde ulaşabileceğiniz çok büyük miktarda veriler mevcut, bunların bazılarını firmalar, bazılarını ise kişilerin kendi yayınlıyor. Watch_Dogs WeareData ile İnternet'te herkese açık bilgilere bir göz atmakla kalmayacak, günlük yaşantınızda da kullanabileceğiniz faydalı bir araca sahip olacaksınız.”
 
Watch_Dogs WeareData web sayfasına tüm İnternet tarayıcılarından erişilebilecek, akıllı telefon ve tabletler için de uygulama şeklinde temin edilebilecek.
 
Watch Dogs EMA bölgelerinde 21 Kasım 2013 tarihinde PlayStation 3, Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi, Nintendo WiiU sistemi ve Windows PC için, ayrıca çıkış tarihlerinde PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One video oyun ve eğlence sistemi için piyasada olacak.   Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.yorumlar
MK Okuru
 
 
 

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.