Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲
haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Half-Life 3

Valve, Half-Life 3'ü yapmış ama sonu hep hüsranla bitmiş

Şirket bir türlü oyunu beğenmiyor

Onur Güner - 09.01.2017 16:10
Onur Güner - 09.01.2017 16:10
Artık iddialardan, söylentilerden tam bir çıkmaza giren Half-Life 3 gelecek mi sorusu, inanın biz oyuncuları çok etkiledi. Herkes her ne kadar ısrarla serinin devamının çıkmasını istese de yapımcı şirket Valve maalesef bir türlü mutlu haberi vermiyor. Ama bu demek değil ki şirket oyunu geliştirmiyor. Evet, yanlış duymadınız! Meğersem Valve, Half-Life 3'ü çoktan geliştirip test aşamasına sokmuş ama oyunu beğenmediği için iptal etmiş. Bu iddiaların sahibi ise ünlü oyun editörü Andrew Reiner. Ünlü editöre göre Valve, ilk önce çalışanlarını kümelere ayırarak Half-Life 3'ün prototiplerini yapmasını istemiş. İddiaya göre bu prototiplerden beğenilenin üzerinden oyunun projesi devam edecekmiş. Fakat her ne kadar birkaç tane ufak prototipler yapılıp genel şeması tasarlanmış olsa da şirket bunların hiçbirini gerçek Half-Life serisine uygun görmeyerek iptal etmiş. BU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK

BU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK

Ünlü editör Andrew Reiner'in Youtube'da bir canlı yayında yaptığı açıklamasında, ''Doğruluğuna kefil olduğum bir Valve geliştiricisi bana oyun hakkında bazı bilgiler verdi. Oyun aslında 4-5 kişilik ekipler tarafından prototipler olarak geliştirilmiş fakat beğenilmemişler. Ama bu prototiplerden 2 tanesinin aynı kodlama şeması baz alınarak farklı projeler ortaya çıkmış. Bunlardan bir tanesi gerçek zamanlı strateji diğeri ise aksiyon oyunu. Ama Half-Life 3 henüz yok.'' açıklamasında bulundu. Umarız şirket yakın zamanda Half-Life 3'ün geliştirilmesine başlar da biz de onlar da rahat ederiz.
bunları kaçırma
yorumlar (60)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 3
Grandmasterman, 09.01.2017 16:21 (-2)
Yapmaları gereken şey: Başka insanlarla geliştirmeyi denemek. Akıl akıldan üstündür. Bir çıkmaza girmişler demekki. Başka fikirlere ihtiyaçları var.
MK Okuru, 17.01.2017 20:38 (0)
zaten 4-5 kişiden bir hl3 çıkacağını düşünüyorlarsa o oyunu hiç yapmasınlar... günümüz oyunları 10larca programcı ve sayısız ekstra çalışanıyla geliştiriliyor. bu oyun artık nasıl çıkarsa çıksın beklentileri karşılayamayacaktır. bunca zaman beklendiğine değmeyecektir çünkü.
MK Okuru, 16.01.2017 14:57 (0)
bir kaç öncesine kıyasla nerdeyse yarı yarıya düştü oyunu bekleyen kişi sayısı. Açıkcası şu dakkadan sonra çıksa da çıkmasa da farketmez benim için.
Seviye: 3
komikaze, 14.01.2017 19:39 (+1)
Aslında bu oyun ne yaparsa tutulur bana göre ;

1) Bence tamamen açık oyun olması gerekiyor.Tabi ki bu açık oyun piyasadaki zibil gibi açık dünya teması kullanan oyunlar gibi olmamalı.Bir kere Gordon Freeman her şeyle fiziksel temas kurabilmeli.Ve bugüne kadar ki en gerçekçi fizik motoru olmalı.

2) Bu açık dünya temasının içerisinde de fiziksel bulmacalar bol bol olmalı.Ve artık araba ve motor kullanırken Freemanın elini görmemiz gerekli.

3) Silahların savaş esnasındaki fiziksel tepkimeleri çok gerçekçi olmalı.Namludan çıkan kurşun etrafa çok gerçekçi zararlar vermeli.Açık dünyada bu durumu ayarlamak gerçekten zor fakat ben bunu Valve gibi bir firmanın yapabileceğine inanıyorum.

4) Sürüş mekanikleri çok gerçekçi olmalı.Ve görev mekanizması yerine görevleri tamamen bizim bulmamız gerekmeli.Yani tabi ki bir harita olacak ve biz bu haritayı göreceğiz fakat nerreye gidip neler yapmamız gerektiğine karar verecek merci tamamen biz olmalıyız.

Tabi bunlar dışında bir laboratuvarımız olmalı ve deneyler yapabilmeliyiz.Değişik fiziksel silahlar yapabilmeliyiz.(Gravity gun gibi )

Bütün bunlar Half-Life gibi Aksiyon-Fps türünde ki bir oyun için biraz farklı temalar barındırıyor.Fakat artık etkileyici olabilmesi benim yukarıdaki saydığım maddelerle alakalı.Evet bu maddeler ekleyeceğimiz şeyler olabilir.Zaten grafiklere değinmiyorum.Grafikleri zaten zamanın çok ötesinde olması gerekiyor.

Eğer Half-Life çıkacaksa bence bu şekilde çıkmalı.O zaman gerçekten efsanenin devamı olacaktır.Fakat düz bir FPS olarak çıkarsa(Düz derken vur geç arada bulmaca çöz tipinde) maalesef hüsran olacaktır.
MK Okuru, 15.01.2017 21:12 (0)
hiçbir görüntünün sızmaması ayrı bir başarı. yada bizi yiyolar :)
MK Okuru, 14.01.2017 12:18 (0)
Half-Life oyunu efsane olma yolunda ilerliyor. Benim düşünceme göre kesinlikle efsane oldu zaten. Bence bundan dolayı Valve seriyi devam ettirmekte cesaretli veya istekli olamıyor.

Diğer sebepse önceki seriler gibi grafik, aksiyon ve konu ilerleyişi anlamında çıtayı çok yükseğe çıkartma beklentisi

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.