Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Windows 10

Windows 10'un oyun modu bir işe yarıyor mu?

Cevabı haberimizde

Furkan Sakoğlu - 17.04.2017 00:54
Furkan Sakoğlu - 17.04.2017 00:54
Microsoft'un geçtiğimiz aylarda duyurduğu oyun mod'u tuşu ile birlikte Windows 10 kullanıcıları, bazı oyunlarda bu mod'u aktif ederek gereksiz tüm programları kapatıyor, bu sayede daha yüksek performans vadediyor. Uzun süre önce hızlı dağıtımda olan Insider kullanıcıları için kısmen dağıtılan Oyun Mod'u tuşu, geçtiğimiz aylarda tüm Insider kullanıcıları için yayımlanmıştı. Insider kullanıcıları ise oyun mod'u tuşunun performansa hiçbir etkisi olmadığını kanıtlamıştı.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Geçtiğimiz hafta resmi olarak yayımlanan Creators Update ile birlikte Windows 10 kullanıcıları ile buluşan oyun modu, görünüşe bakılırsa oyunlarda beklenen etkiyi yaratmayı başaramamış. Bugün yayımlanan ve işlemci üzerinde yoğunlaşan oyun testlerinde çıkan sonuçlara bakıldığında, Oyun mod'u bazı oyunlarda 1-2 FPS'lik artış sağlarken, bazı oyunlarda ise aksine FPS düşüşüne neden olmuş.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

İşte oyun modu ile yapılan test sonuçları:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
yorumlar (20)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 18.04.2017 13:52 (0)
Simdi tertemiz Windows olan bir bilgisayarda bu mod bencede bir ise yaramaz. Ama ici cok programla dolu. Bir cogu arka planda calisip donanimi somuren programlar olan bir bilgasayarda ise yarayabilir. Veya CSGO da Vac korumasi adi altinda ota bocege hata verip sizi oyundan atma olayina cozum olabili
MK Okuru, 19.04.2017 23:58 (0)
Koskoca Microsoft neden böyle aptal hamleler yapar ki... Windows Vista faciası, Win 10 oyun modu başarısızlığı... Dünyayı değiştiren firma, milyar dolarlık şirketler ve mühendis beyinler ama sonuç işte bu... Şaşırtıcı
MK Okuru, 17.04.2017 17:49 (0)
MK Okuru, 17.04.2017 17:41 (0)
Sorun Window Defender'da kaybı o yaratıyor. Bulut tabanlı ve paylaşımlı koruma adı altında bilgisayarları bir takip cihazı haline getirirken, akıllı buzdolapları ile bile(abartıyorum, o kadar da değildir!) senkronize etmek için sürekli aktif bir şekilde veri aktarımı yapması performansı düşürüyor.
MK Okuru, 17.04.2017 17:36 (0)
Bilgisayarda oyun tuşu işe yaramadığı gibi Windows Defender'a gelen güncelleme makina boştayken bile ram'in %60'ını emiyor. Bir de daha önce devre dışı bırakmadığım gereksiz bütün hizmetleri kapatmama rağmen. FPS artışını bırak GTA5'i 8xMsaa ile kasmadan oynadığım makinada BF4 takılmaya başladı.
MK Okuru, 17.04.2017 17:22 (+1)
Bu tuş directx 12 ile yapılan oyunlarda çalışmak için var bence zaten diğer oyunlarda aktif gelmiyor.Yani geleceğe yatırım olarak düşünün.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.