Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
favori oyunlar
reklam
oyun sistemi

Oyun sistemi belirtilmemiştir.
reklam

kişisel bilgiler

Üyelik Tarihi: 31.12.2016

Mesaj Sayısı: 45

son yorumlar

Mass Effect: Andromeda (Puan Geldi)

26.03.2017 00:30

"Çok kaliteli olmayabilir ama derdini anlatacak kadar ve dikkat dağıtmayacak kadar yeterliliği olan" Diye bir cümle kursaydım, yazdıklarıma takıp gönderme yapmayacaktın deyil mi ? Orada anlatmaya çalıştığım ama anlatımın içine ettiğim şey şu : "mükemmel olmasına gerek yok ama derdini anlatacak kadar olmalı" üstekinin turuncusu. Bayıldığım bir tür değil ama oynamışlığım var. Gel görgi bu oyunda şaşı gözler beni benden aldı. imza yeni nesil velet.

Mass Effect: Andromeda (Puan Geldi)

21.03.2017 22:16

İşlerine gelince; "oyunu en iyi ve en kusursuz haliyle deneyim etmeniz... bizim için en önemli şey.." diye oyuncuyu poh pohlayan yapımcılar, bir kez daha, ellerini taşın altına koymadı. Oyunun diske kutuları basıldı, bu oyun bu şekilde/bir şekilde gold oldu(?) denildi, ama bu oyunu ilk deneyimleyecek oyuncuların ve önceden oynama fırsatı bulan oyuncuların ve bu oyun için gün sayan oyuncuların tüm keyfinin, beklentilerinin içine edildi. Bakın RPG oyunu yapıyorsanız, duyguyu geçirmek bir kere sizin yapacağınız en önemli iş. Tamam mimikler iyi olmayabilir, ağız göz hareketleri iyi olmayabilir diyebiliriz. RPG oyunu olmasan iyi olmayan bu özelliklerine puanda kırılmayabilir aslında. Gel gelelim ortada oyuna düzenlenmiş bir komplo bilerek yapılmış bir kötülük gibi duran, traji komik bir animasyon örgüsü var. Şaşı gözler tombul yanaklar duygusuz diyaloglar. Yani bu bir optimizasyon sorunu değil, bunu beceremiyecek firma hiç değil, en azından kabul edilebiliri bırakın en iyisini yakalamaya yatırım yapabilecek potansiyelde zengin bir firma, güçlü bir oyun motoru bilmem kaç milyon dolarlık AAA oyun. Yüzüp yüzüp kuyruguna gelip böyle bir kazık yiyip üstüne bunu fark etmemeleri mümkün değil bu şekilde ön gösterime koyup, bu oyun gelecek diye reklam yapıp, oyunu ertelemeyip ilk deniyenlerin tüm hayallerini yıkıp bu oyunu çıkartırsan saygının tam olarak bittiği yere geliriz. Yatırımcılarını ikna edip, çıkış masraflarını kabullenip, bu şekilde bastıkları her şeyi çöpe atıp, 1, 2 ay gecikmeli olarak bu oyunu piyasaya sürselerdi ve durumu anlatsalardı oyunun mevcut potansiyeli bukadar rezil kepaze olmazdı. Şimdi bu oyun için puan verilecek mi ? Gerçekten şimdi bu oyun için neye puan verilecek ? Bu optimizasyon sıkıntısı veya yetişememiş bişe değil bu bug glitch değil bu olay belliki ekibin içişleri sorunu. Bu olayı güncellemeyle düzelteceklerdir ama 1 ay bu kara lekenizle oyuncuları mağdur etmeniz vede güncellenmemiş haliyle bu kara lekenin piyasaya sürümüyle geçicek rezillik silsilesidir. Kusura bakmayın biraz değil baya bir uzun olduda bu oyunun ertelenmemesi büyük saygısızlıktır. elini bu durumlarda bile taşın altına koymayan bir firma bu örnekle yargılanmalıdır. Kendi içişlerinde yaptıkları hata bunca emeğe büyük saygısızlıktır. Bu oyun için tüm o sitrese emeğe verilen bu kara leke büyük bir skandaldır bence kabul edilebilir hiç bir tarafı yoktur. Evet kahrolsun EA. Birde unutmadan F.. Y.. Konami !

Playstation 4, Xbox One'ı ikiye katladı

20.03.2017 22:30

Bu torbasında kaset taşıyıp konudan konuya atlayan taksim delisi gibi oldum.

Playstation 4, Xbox One'ı ikiye katladı

20.03.2017 22:28

Microsoft u anlamak gerçekten çok güç. Şimdi Scorpio'dan önce ONE'ı kurtarmak için yaptığı tonla iyi şeyler, güzel atılımlar. Baktı ONE dan ümit yok, PC 'ye asıldılar bir nevi konsollarını gözden çıkardılar. Sonra Scorpio'yu tanıtıp, üstüne daha önce yaptığı atılımları dahada desteklediler. Tamamda PC ye bu kadar destek niye ? Scorpio dünyanın en güçlü en iyi konsolu olacak olsa ne yazacak bu durumda ? Scorpio u sattıracak güç 4K mı ? Microsoft bu kadar salak mı ? Ee Konsol PC hibriti bir şey de at ortaya. Geriye uyumluluk ekmeğine sür tamam. XBox neden var ? Bütün bunlara yapılan yatırım yerine Sony gibi exclusive kassaydın yine satardın o konsolu ve Microsoft. Şimdi bir şeyler deniyorsun ama insanlar muhtemel yapacağın şeyin sonunda sana şunu soracak ; Xbox neden var ? Konsol-PC kafasında Steamde gitti kontrolcüsüyle kaldı. MSI yapıyor, Asus yapıyor. Nintendo el konsoluyla bir şeyleri birleştirip ev konsolu diyor ama günün sonunda hep Sony kazanıyor. Platformunu oyunla güçlendirebilirsin. XBox ı çok anlamsız kıldılar ve bu işin sonunda ne çıkarsa çıksın, Scorpio update edilebilir bile olsa PC ye benzer bir klon konsolu kimse tercih etmez, aynı mantıkta adam gider PC alır daha özgür bir dünyası olur. Bilemedim.. benim düşündüğümün 10 katı düşünüyorlar gibisinden gereksiz kelimeler kullanmıyacağım. En nihayetinde gözümüzde büyüttüğümüz bu kararlar çok zeki insanların beyin fırtınasında dönsede en nihayetinde bunların başı kararları alıveriyor ve bunların eski başlarından birisi daha dün xbox adına verilebilecek en berbat kararları verip bugün bunları konuşmamıza sebep olabiliyor. O sorumluluğa lafım yok ama bu herifleride üst seviye insan olarak düşünmüyorum.

Matrix 4, ana seri ile alakalı bir film olacak

18.03.2017 14:32

Ayrıca Matrix'in öncesini anlatan bir film herkesin ilgisini çeker ama Wachowski lerin dokunmadığı bir matrix hiç çekici gelmiyor açıkcası.
puan verdiği oyunlar
en beğenilen yorumlar

Adil kullanım kotası kaldırılıyor!

31.12.2016 13:22

Emin olun arkadaşlar kaldırılmaması daha mantıklı. Bu AKK dan rahatsız olmamak mümkün değil, ancak gel gelelim akabinde firmaların yapacağı zamlar ve değişen kampanya biçimleri, önümüze sürülecek olan kazıklayıcı paket türleri aklıma geldikçe daha çok tırsıyorum. AKK kalmayıp 5 megabit'e yükselmesi (gerçekçi olasılık) beni daha mutlu ederdi, çünkü cebim rahat bırakılırdı. Tabi gönül isterki 8 megabit alt sınır olsun (hayali olasılık) Ama tamamen kalkarsa, öncelikle "sınırsız internet" dediğimiz internet anlayışı ne kadar sınırsız olacak ? Çıkıp derlerse 50gb aşımında 3 lira 5 lira faturaya yansıtılacak diye. O zaman ne yapacaksınız ? Diyecem ama kaçınız fatura ödüyor ? Zaten vergiler belimizi fazlasıyla bükmüşken birde internet faturasıyla yıkılmayalım.

Playstation VR'ın Türkiye fiyatı belli oldu

04.01.2017 20:58

Dolar kuru, euro kuru bu seviyedeyken, adamlar ne yapsın. Türk Lirasının değeri mi kaldı ? Bu ekonomiyle dua edelim sony desteği kesmesin. Oyunlar çok pahalı, VR çok pahalı diye dövünmek mantıksız, bu ülkede artık her şey çok pahalı. ÖTV si KDV si osu busu derken, vatandaşa açıkcası şunu diyorlar : Sizin eğlenceye ayıracak paranız yok. E bu millet eğlenmeye para ayıramıyor, bari bi sigara yaksın yok onuda içmeyin 6 ayda bir zam. Asgeri ücret 1400 lira olsun neyi değiştirecek ? Kurumsal olmayan yerlerin 1400 lira verdiğini mi sanıyorsunuz ? kaç kişi bu ücretin altında maaş alıyor ? Kaldıki eski paraya göre oranladığımızda 1400 liranın değeri içler acısı. 7.5 saat çalışma sınır, 12 saatte iş verenin gerekirse parasıyla tabi çalıştırma hakkı var. Ama o AVM lerde mağazalarda, şurda, burda 15 16 saat çalışıyor insanlar, 7,5 saatten sonrasının ücreti veriliyor mu ? Peki her gün bu saatlerde çalışıp askeri ücret bile alamayan onlarca insan, eğlenmeyi hangi an düşünebilir ? Kaç tane çalışanın bir pazarı var ? Çoğunluk bu şartlarda çalışıyorken, bizdeki gerçeklik, sanal gerçekliğe çok uzak. Önce kendi gerçeklerimizi görelim.

Matrix 4, ana seri ile alakalı bir film olacak

18.03.2017 14:32

Ayrıca Matrix'in öncesini anlatan bir film herkesin ilgisini çeker ama Wachowski lerin dokunmadığı bir matrix hiç çekici gelmiyor açıkcası.

Mass Effect: Andromeda (Puan Geldi)

21.03.2017 22:16

İşlerine gelince; "oyunu en iyi ve en kusursuz haliyle deneyim etmeniz... bizim için en önemli şey.." diye oyuncuyu poh pohlayan yapımcılar, bir kez daha, ellerini taşın altına koymadı. Oyunun diske kutuları basıldı, bu oyun bu şekilde/bir şekilde gold oldu(?) denildi, ama bu oyunu ilk deneyimleyecek oyuncuların ve önceden oynama fırsatı bulan oyuncuların ve bu oyun için gün sayan oyuncuların tüm keyfinin, beklentilerinin içine edildi. Bakın RPG oyunu yapıyorsanız, duyguyu geçirmek bir kere sizin yapacağınız en önemli iş. Tamam mimikler iyi olmayabilir, ağız göz hareketleri iyi olmayabilir diyebiliriz. RPG oyunu olmasan iyi olmayan bu özelliklerine puanda kırılmayabilir aslında. Gel gelelim ortada oyuna düzenlenmiş bir komplo bilerek yapılmış bir kötülük gibi duran, traji komik bir animasyon örgüsü var. Şaşı gözler tombul yanaklar duygusuz diyaloglar. Yani bu bir optimizasyon sorunu değil, bunu beceremiyecek firma hiç değil, en azından kabul edilebiliri bırakın en iyisini yakalamaya yatırım yapabilecek potansiyelde zengin bir firma, güçlü bir oyun motoru bilmem kaç milyon dolarlık AAA oyun. Yüzüp yüzüp kuyruguna gelip böyle bir kazık yiyip üstüne bunu fark etmemeleri mümkün değil bu şekilde ön gösterime koyup, bu oyun gelecek diye reklam yapıp, oyunu ertelemeyip ilk deniyenlerin tüm hayallerini yıkıp bu oyunu çıkartırsan saygının tam olarak bittiği yere geliriz. Yatırımcılarını ikna edip, çıkış masraflarını kabullenip, bu şekilde bastıkları her şeyi çöpe atıp, 1, 2 ay gecikmeli olarak bu oyunu piyasaya sürselerdi ve durumu anlatsalardı oyunun mevcut potansiyeli bukadar rezil kepaze olmazdı. Şimdi bu oyun için puan verilecek mi ? Gerçekten şimdi bu oyun için neye puan verilecek ? Bu optimizasyon sıkıntısı veya yetişememiş bişe değil bu bug glitch değil bu olay belliki ekibin içişleri sorunu. Bu olayı güncellemeyle düzelteceklerdir ama 1 ay bu kara lekenizle oyuncuları mağdur etmeniz vede güncellenmemiş haliyle bu kara lekenin piyasaya sürümüyle geçicek rezillik silsilesidir. Kusura bakmayın biraz değil baya bir uzun olduda bu oyunun ertelenmemesi büyük saygısızlıktır. elini bu durumlarda bile taşın altına koymayan bir firma bu örnekle yargılanmalıdır. Kendi içişlerinde yaptıkları hata bunca emeğe büyük saygısızlıktır. Bu oyun için tüm o sitrese emeğe verilen bu kara leke büyük bir skandaldır bence kabul edilebilir hiç bir tarafı yoktur. Evet kahrolsun EA. Birde unutmadan F.. Y.. Konami !

Need for Speed: Hot Pursuit

31.12.2016 13:10

Need For Speed'in eski günlerine geri dönmesinin istenildiği yıllarda, Hot Pursuit'i yeniden tasarlayan, Criterion Software Need for Speed'i gerçekten eski günlerini geri getirmekle kalmadı, efsane bir oyun yarattı. Her bakımdan mükemmel bir oyundu. Görüldüğünün aksine gerçekten zor bir oyundu. Criterion Software, NFS için güzel işler yaptı. En iyi işide bu oyundur. Bu emekleri EA göremiyor ne yazıkki. Arcade türündeki yarışların yapımında bu adamlar 1 numaradır. Her ne kadar gerçek Need for speed'i çok başarılı bir şekilde geri döndüren bir oyun ortaya çıkarsada, Criterion Software ne yazıkki, değeri kıymeti bilinemedi. Ama benim için gerçek klasikler arasında yerini almış ve ara ara hala keyifle oynadığım, yavaş yavaş eskimeye başlayan oyun. Need for Speed Criterion Software Ve Black Box gibi değerli geliştiricilerin elinde çok güzel oyunlar yaptı. Most Wanted 2012 yılında isim olarak değerlendirilip kaybetti. Tabiki akabinde EA adamları şutladı. Black Box özleniyor, tarzı ve denenmemiş fikirleriyle. Çok farklıydı. Ghost Games ne yazıkki oyunu online çukuruna sürükleyen ve seriyi gerçek anlamda rezil eden firmadır.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.