1/5

2010'un kazananı kaybedeni

Burçin Aygün
Burçin Aygün 6.12.2010 - 12:41
Bu liste konuşulur
Xbox360 Magazine'in yaptığı incelemelere göre 2010 yılının kazananları ve kaybedenleri seçildi. Bakalım bu ilginç liste sizin de merakınızı çekecek mi?

Kazanan: Activision

Activision ve CEO'su Bobby Kotick her ne kadar basın tarafından sıkıştırılıp kötü duruma düşürülse de yaptıkları satışlar onları başarıya taşıdı. Sadece Call of Duty ile geçtiğimiz haftalarda yılın rekorunu kırmayı başardılar. World of Warcraf 12 milyon oyuncu barajını aştı ve Starcraft 2 de üç milyondan fazla satmayı başardı. Böylece firma yılın en çok kazananlarından biri oldu.

2010'un kazananı kaybedeni
Kaybeden: Bizzare Creations

Her nasıl Activision delicesine para kazandıysa Bizzare Creations'da bir o kadar kaybetti. Project Gotham Racing serisi ile tanınan stüdyo koca yıl boyunca sadece iki oyun çıkarmayı başardılar; Blur ve James Bond 007: Blood Stone! Birkaç hafta önce dedikodular firmanın kapandığı haberini getirse de ardından yalanlamalar ardı arkasını kesmedi. Ancak son gelen haberler firma yöneticilerinin firmayı satmak istedikleri yönünde.

2010'un kazananı kaybedeni

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×