2K Games ve Bethesda, Nintendo Switch'i resmi olarak onaylamadı

Onur Güner
Onur Güner 21.10.2016 - 13:19
Al bir de burdan yak!
Nintendo firmasının dün tanıttığı ve adeta yer yerinden oynattığı yeni konsolu Nintendo Switch'in hatırlarsanız tanıtım fragmanında bazı oyunlar gözükmüştü. Videoda gösterilen oyunlardan en dikkat çekenleri ise kuşkusuz The Elder Scrolls V: Skyrim ve NBA 2K17 olmuştu. Yani konsol bu tür 3. parti oyunları çalıştıracak kadar güçlü olacaktı. Ancak bu video ile yetinmeyen ünlü oyun portalı Polygon'un meraklı editörleri Bethesda Softworks ve 2K Games ile görüşmüş. Videoda gördüğümüz oyunların gerçekten Nintendo Switch konsoluna çıkıp çıkmayacağını soran editörler, inanması güç ortak bir cevapla karşılaşmışlar. Zira her iki şirkette birbirine tıpa tıp benzeyen açıklama yapmış.

2K Games ve Bethesda, Nintendo Switch'i resmi olarak onaylamadı
Yani belli ki Nintendo şirketi, iki oyun geliştirici firmasını da konuşmamaları yönünde sıkıştırmış. Bethesda ve 2K Games ise açıklamalarında, ''Nintendo gerçekten büyük bir şirket ve onunla çalışacak olmamızdan dolayı mutluyuz. Ancak şu anlık herhangi bir oyunun konsola çıkacağını onaylamıyoruz. Ama bu demek değil ki, Nintendo firmasıyla yaptığımız ortaklıktan ve her zaman destekliyor olacağımızdan mutlu değiliz. Kendileri ile çalışmaktan son derece keyif alıyoruz ve bunu ilan etmekten de çekinmiyoruz. Ama dediğimiz gibi, tarafımızdan onaylanmış herhangi bir oyun yok.'' ifadelerine yer verdi.

Yani Skyrim ve NBA 2K17 resmi olarak henüz onaylanmadı. Zaten 2017 yılında çıkacak bir konsolun resmi çıkış oyunu olarak bunların açıklanması biraz abes kaçabilir. Çünkü o zamana kadar yeni oyunlar çıkacak veya duyurulacaktır ki muhtemelen bundan dolayı Nintendo biraz temkinli davranıyor olabilir. Bakalım neler olacak bekleyip göreceğiz.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2022 20:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2016 21:54
Zelda yeter bize skyrim i pcde de oynariz
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2016 16:06
zelda cepte zaten. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2016 15:39
Yeter bu zelda mario metroid donkey kong biktik.nintendo denilince hep bu oyunlar baska bir sey yokki.nesil atladi artik coluk cocuk street fighter oynuyamiyorsa bu nintendonun sucu.zeldaci arkadas istersen wii al onda zelda ve mario cok var.kendinizi kandirmayin pc ve ps4 pro en iyisi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2016 20:36
nintendo performans nedir bilmediği için kaldırmaz belki o konsol tamam zelda mario görüntüsü iyi olmasın istemiyoruz zaten de bf1 falanda oynayabilelim 2. konsol olarak ps4 mü alalım yani bunun ynaına
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2016 00:53
Maalesef alacaksın kaçarı yok zaten nintendo konsolu alanların fps oynamadıkları aşikar iken o oyunu alıp multi de tek tapanca takılırsın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2016 17:13
Sırf Zelda için alınır :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
2K Games ve Bethesda, Nintendo Switch'i resmi olarak onaylamadı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×