4. sezonun başlaması ile Fortnite IOS üzerinde yine para kırdı

4. sezonun başlaması ile Fortnite IOS üzerinde yine para kırdı

Nagihan Selin İnce
Nagihan Selin İnce 8.05.2018 - 14:52
Fortnite'ın mobil kazancı iki katına çıktı

Fortnite'ın 4. sezona girmesi ile oyun IOS üzerinden 50 milyon dolar kar elde etti. 1 Mayıs'da başlayan 4. sezon için öncesinde oluşturulan birçok teori insanların yeni sezonu merak etmesine neden oldu ve bu da oyun firmasına güzel bir kar olarak döndü. 

Fortnite IOS'dan yeni sezonu ile beraber tam 50 milyon dolar kar elde etti

Fortnite daha önce iOS sürümünden sadece 30 gün içinde 25 milyon dolarlık bir gelir elde ediyordu. Şu anda daha kısa bir sürede daha yüksek bir kar elde etti oyun.  Androidler için henüz oyunun çıkmadığı göz önüne alındığında ise Android'de de yayınlandığında Fortnite'ın aylık ne kadar kar elde edebileceğini düşünmek korkutucu.

Sensor Tower analisti Randy Nelson'a göre, "Bu hızlı gelir artışının en önemli nedenlerinden biri 10 dolarlık bir paket. Bu paket 4. sezonun özel zorluklarını tamamlamak için olan bu paket birçok oyuncu tarafından satın alındı." Kısacası Battle Pass'ı alan insanlar mobil versiyonun bir anda bu kadar para kazanmasına katkı sağladılar.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.10.2020 00:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×