46 Milyon Halo Satıldı

46 Milyon Halo Satıldı

İlker Şekercioğlu
İlker Şekercioğlu 1.11.2012 - 17:44
Microsoft, Halo 4'ün çıkışı öncesi sevilen oyun serisiyle ilgili istatistikler paylaştı.
Microsoft’un Xbox konsolunun her daim öne çıkan oyun serisi Halo, yepyeni oyunuyla bir kez daha oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanırken şirket oyun serisine dair bilgiler paylaştı.

46 Milyon Halo Satıldı
Joystiq’in haberine göre, 2001 yılında ilk Halo oyunun çıkışından bu yana toplamda 46 milyon adet oyun satılırken bu satıştan 3 milyar dolar gelir elde edildi. Halo ve Halo 2 oyunları ilk Xbox konsolu için hazırlanırken Halo 3, Halo 3 ODST ve Halo Reach ise Xbox 360 için Bungie tarafından geliştirilmişti. Ayrıca Halo 1 ve Halo 2, PC için de piyasaya sürülen oyunlar olurken Halo Wars serinin gerçek zamanlı strateji türündeki tek oyunu olarak satışa sunulmuştu.

Microsoft, Halo oyunlarının Xbox Live üzerinden 5 milyar saat oynandığını ve Halo 4’ün çıkışıyla tüm bu istatistiklerin daha da artacağını da ekledi. Gelecek hafta çıkacak olan Halo 4’ün, Microsoft’un sahibi olduğu 343 Industries tarafından geliştirilen ilk oyun olduğunu da belirtelim.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2020 17:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×