5G için Türkiye'den önemli bir atılım

5G için Türkiye'den önemli bir atılım

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 5.09.2017 - 14:14
5G Vadisinde yeni teknolojiler denenecek
Mobil teknolojiler konusunda şimdiye kadar teknolojiyi biraz geriden takip eden Türkiye, 5G'de teknolojisinde çok da geri kalmayacak gibi gözüküyor. 4.5 G'ye gelişmiş ülkelere kıyasla biraz geç adım atan Türkiye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın bugün yaptığı açıklamaya bakılırsa Türkiye'nin 5G için öncü ülkelerden biri olacağı anlaşılıyor. Türkiye'de ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent üniversiteleri ile birlikte operatörler arasında imzalanan "5G Vadisi Açık Test Sahası Protokolü" ile 5G konusunda ciddi bir atılım söz konusu.

5G için Türkiye'den önemli bir atılım
Bakan Ahmet Arslan'ın konu ile yaptığı açıklama şöyle: "5G Vadisi Açık Test Sahası’nda yapılacak test ve denemelerle 5G standartlarının belirlenmesine katkı sağlanması hedefleniyor. 5G ve ötesi teknolojilerin Ar-Ge, Ür-Ge ve testlerinin yapılacağı bir altyapı kurulması amaçlanıyor. Akademisyenler, araştırmacılar, doktora öğrencileri gibi 5G konusunda teknoloji üreten herkesin faydalanabileceği açık test sahasında, elektronik haberleşme sektörünün tüm paydaşları için yeni Ar-Ge fırsatlarına olanak sağlanacak."

Bakalım yapılacak olan test sahası sonrası Türkiye'nin 5G teknolojisine geçmesi ne kadar süre alacak.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 22:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.09.2017 15:52
Faturalar katlanır gider artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×