ABD başarılı oyuncuları askere çağrıyor!

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
ABD başarılı oyuncuları askere çağrıyor!
ABD Savuma Bakanı Donald Rumsfeld'in onayıyla, ülkenin en iyi programcılarının üzerinde çalıştığı America's Army oyunu piyasaya sürüldü. "Amerikan ordusunun resmi oyunu" sloganıyla ortaya çıkan oyun, bedava olarak internet sitesinden yayınlanıyor. Oyunun ücretsiz olarak sunulmasının nedeni ABD'nin bu oyundaki başarılı oyunculara askerlik çağrısı yapması. Pentagon'un oyuna yerleştirdiği SpyWare sayesinde, America's Army'de aldığınız iyi neticeler Savunma Bakanlığına; hedef isabet oranları, oyun içerisindeki agresiflik dereceniz ve çeşitli istatistikler olarak gönderiliyor. Hatta bu bilgilerden oyuncunun psikolojik durumu bile anlaşılabiliyor. Başarılı olan oyuncuların mail'ine ABD Savunma Bakanlığı imzasıyla bir posta gelirken, içeriğinde ABD ordusuna katılmaları halinde yüksek maaş ve hızlı terfi olanakları belirtiliyor. ABD oyuna yaptığı eklentinin sebebi olarak; Irak savaşında kullanılacak keskin nişancıları bu oyundan seçip, bir kaç haftalık eğitimle beraber cepheye göndereceğini açıkladı.

Not: Pentagon tüm spekülasyonları doğruladı.
Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 17:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
ABD başarılı oyuncuları askere çağrıyor!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×