AC: Origins, Denuvo yüzünden PC'leri kastırıyor olabilir

AC: Origins, Denuvo yüzünden PC'leri kastırıyor olabilir

Furkan Güler
Furkan Güler 30.10.2017 - 10:27
Yeni oyun PC'nizi nedensiz yere kastırıyorsa sebebi Denuvo olabilir.

Geride bıraktığımız hafta sevenleri ile buluşan Assassin's Creed: Origins, iki senelik bekleyişin ardından yeni oynanış dinamikleri ile oyuncuların karşısına çıktı. Oyuncuları Antik Mısır topraklarına götüren Ubisoft, yeni oyununda bizi tekrar tarihin tozlu sayfaları arasında attı. Ancak oyunun teknik kısmı, oyunun kendisi kadar pek fazla kaliteli değil. Hali hazırda konsol platformunda dahi küçük optimizasyon hataları bulunduran oyun, hepimizin bildiği gibi Denuvo ile korunuyor. Oyunları anlık olarak şifreleyip çözen ve bunu devamlı olarak yapan Denuvo, bu yönü nedeniyle işlemcileri devamlı yoruyor. Ancak Assassin's Creed: Origins'te durum biraz daha farklı. Söylenenlere göre Denuvo, bazen PC'lerde yüzde 30 ile 40 arası bir işlemci yüzdesini işgal ediyor. Sadece oyunu korumak için yapılan bu durum sonucunda PC oyuncuları oldukça şikayetçi durumda.

Denuvo oyuncuların sinirini bozmaya devam ediyor

Diğer bir yandan Ubisoft'un, Assassin's Creed: Origins'i Denuvo'nun üzerine başka bir kopya koruma programı ile de koruduğu söylentiler arasında. Hatırlayacağımız üzere EA Games, Mass Effect: Andromeda'ya yüklü bir yama getirerek sadece oyunda var olan Denuvo korumasını kaldırmaya çalışmıştı. Umarız oyun kırıldıktan sonra aynı hamleyi Ubisoft geliştiricileri de yapar.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 15:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 30.10.2017 22:56
SteamPunk ile CodePunk sanırım kırma şekli Denuvo korumasını kaldırmak değil sadece mevcut yüklenen sistemde ona göre key oluşturmaktan ibaret tabii Bu da Denuvo'nun sistemde kalması ve kasmaya devam etmesi demektir. Ubisoft'u tanıyorsa Uplay Drm gibi Devuno ve VMProtect dayatmaya devam edecek ve Satın alanları mağdur etmenin keyfini yaşayacaktır. Geri umudumuz CPY ve Baldman'a kalıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 30.10.2017 17:31
Oooo Furkan Başgan nasılsın? :) Aslınca oyunun CPU'yu ağlatmasının sebebi Denuvo üzerine VMProtect'in olması. VMProtect, crack karşıtı bir güvenlik yazılımı. Burada kısaca Denuvo'yu koruyor. CPU'ya aşırı yük bindiriyor. Ubisoft'ta neden para verilmemsi gerektiğini bir kanıtı daha. Yerer ki para kazansınlar, orjinal alan adam zerre kadar umurlarında değil... Ayırntılı bilgi: https://www.reddit.com/r/CrackWatch/comments/79jdqu/about_ubisofts_anticonsumer_move/
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2017 21:44
Sanırım kırmak için update bekliyorlarmış şu haliyle kasıyormuş
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2017 21:03
Xbox one s konsolundada kasiyor oyun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2017 19:23
Arkadaşlar nedensiz yere kasıyorsa diyor, gidip gt740 la oynamaya çalışıp vay be demek denuvodan mış demeyin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2017 17:35
Yeter artik biktik su denuvodan
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×