1/2

Activision: 2011'de Diablo 3 yok, CoD 8 muhteşem!

Murat Sağlam
Murat Sağlam 12.05.2011 - 13:58
Activision konferansından çıkarımlar yaptık.
Activision/Blizzard düzenlediği finansal yıl bitiş konferansında, 2011 ve 2012 yılında piyasada olacak oyunlarıyla ilgili oldukça ilgi çekici bilgiler vermeyi ihmal etmedi. Önce Diablo 3'ün betası duyuruldu ardından da oyunla ilgili önemli açıklamalar geldi. Ayrıca yeni Call of Duty'nin de göz kamaştırıcı olacağını söylemeden edemedi.

Activision: 2011'de Diablo 3 yok, CoD 8 muhteşem!
Öncelikle Diablo 3 ile başlayalım. Şunu söylememiz gerekiyor ki, Blizzard'ın 2011 yılında herhangi bir oyunu piyasaya sürülmeyecek gibi duruyor. Yani bu demek oluyor ki, ne Diablo 3 ne de StarCraft 2: Heart of the Swarm'ı bu yıl içerisinde göremeyeceğiz. Hatta yapımcı Thomas Tippl, iki oyunu da 2012 yılında beklememiz gerektiğini belirten açıklamalarda bulundu:

"Şu anda önümüzde baktığımızda 2011 yılında bir Blizzard oyunu göremiyoruz. Erkenden oyuncuyla buluşmak adına bu iki oyunu da eksiklerle piyasaya sürmek istemiyoruz. Fakat size şunu söyleyebilirim ki, 2012 yılında iki büyük Blizzard projesi oyuncuyla buluşacak, emin olabilirsiniz." diyerek iki oyunu da 2012 yılına kadar beklemek zorunda kalacağımızı belirtti.

Bunların haricinde Blizzard'ın CEO'su Mike Morhaime ise Tippl'a göre çok daha iyimser konuşarak, ekibinin Diablo 3'ü 2011 yılında piyasaya sürmeyi çok istediğini ve bunun için uğraştıklarını ama büyük ihtimalle 2011 yılında piyasaya sürmek için yetiştiremeyeceklerini belirtti. Bu cümleleri size Diablo 3 beta duyuruldu adlı haberimizde zaten duyurmuştuk.

Activision ile ilgili açıklamalar için ikinci sayfaya geçmeyi unutmayın.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×