Activision, Guitar Hero 5'i yorumladı

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Activision, Guitar Hero 5'i yorumladı


Guitar Hero 5’teki Kurt Cobain karakterinin Nirvana’ya ait olmayan şarkılar söylediğini gösteren ilk videolar çıkınca, müzisyenin karısı Courtney Love hiddetle Tweet’leyip Activision’ı sözleşme ihlaliyle suçladı ve şirkete dava açacağını söyledi.

Activision duruma rahat yaklaşıyor. Yapımcı, Cobain’in kullanım haklarını kanunen edindiğini söyledi. Love’un imzaladığı yazılı sözleşme, şarkıcının Guitar Hero 5’te tamamıyla oynanabilir bir karakter olması maddesini de içeriyor.

Cobain’in eski grup arkadaşları Dave Grohl ve Krist Novoselic de yorum yaptılar. Ellerinden bir şey gelmese de Cobain’in oyunda böylesi kullanılmasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söylediler. Activision’ın Cobain’i sadece Nirvana parçalarında kullanmasını isteyen takım arkadaşları, şarkıcının başkalarının eserlerini söylemesini izlemenin güçlerine gittiğini belirttiler.

KAYNAK
Activision, Guitar Hero 5'i yorumladı
4players.de

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2021 12:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision, Guitar Hero 5'i yorumladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×