1/4

Alan Wake

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Kendi kitaplarında hapsolmak!
“Ayağa kalk Alan! Kafanı toparla ve bana doğru gel” 4 yıldan uzun bir süredir gelişim süreci devam eden Alan Wake’in yıllar önce yayımlanan videosu halen akıllardadır. “O, başarılı bir yazar ve yaşadığı yer, sakin bir kasaba. Peki ya gece olunca?” Üzerinden kaç gün, kaç gece geçti artık sayamamaya başladık doğrusu, ama buna değecek gibi gözüküyor. Zira Remedy, deyim yerindeyse oyunu kendisinden bile saklıyor. Bu da zaten konusu gizemli olan yapımı, daha da merak edilir kılıyor.

Yıllar önce, ailesinin intikamını almak için yemin eden bir polisin hikayesini dijital ortama taşıyarak gönüllerde taht kuran Max Payne'in yapımcılarından (Remedy), bu kez psikolojik gerilim türünde bir yapım geliyor. Geliyor diyorsam da maalesef uzun bir süredir gelemiyor.

Nisan 2005: Max Payne'in ardından Remedy, yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Henüz bunun gizli bir proje olduğunu ve yeni detayların önümüzdeki ay, E3 fuarında açıklanacağı söylendi.

Mayıs 2005: Alan Wake, Remedy tarafından PC ve Xbox360 için duyuruldu. Oyunda Alan Wake isimli bir yazarı yöneteceğimiz açıklandı ve ilk videosu yayımlandı.

Mayıs 2005: Alan Wake'in sitesi yayına girdi.

Haziran 2005: Oyunun ikinci videosu yayımlandı.

Nisan 2006: Alan Wake'in, E3'te yer almayacağı açıklandı. Gerekçe olarak oyuna daha iyi odaklanma ve gözlerden uzak bir şekilde daha iyi çalışılabileceği gösterildi, ama yeni bir video yayımlandı.

Mayıs 2006: Alan Wake için Remedy’nin partneri olarak Microsoft ile anlaşıldı. Microsoft, oyunun PC’de Vista’ya özel olarak hazırlanacağını doğruladı.

Eylül 2006: Alan Wake, Intel'in Core 2 Quad işlemcilerinin tanıtımında gösterildi. 4 çekirdek üzerine geliştirilen oyun, her bir çekirdeği farklı amaç için kullanacaktı. Fizik hesaplamaları için tek bir çekirdek, ışıklandırmalar ve gölgeler için ayrı bir çekirdek.

Ocak 2007: İsveçli Aftonbladet gazetesi tarafından Alan Wake, 2007 yılının en çok beklenen oyunu seçildi.

Aralık 2007: Gamepro tarafından Alan Wake, 2008 yılının en çok beklenen 48 oyunu listesinde 17. sırada yer aldı.

Bütün bunlara rağmen oyun bir türlü çıkmadı...
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×