1/5

Aliens vs. Predator

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Av ya da avcı. Hangi tarafta yer alacaksın?
Bazılarının evrende yeri yoktur. Buna kanaat getiren kimseler, huzuru sağlamak için yıllarca savaşmış ve başarılı olmuştur. Fakat kurtuluş o kadar da kolay değildir. Belki de bilinmezliğin çekiciliğinin en büyük kanıtı, sadece merak duygusudur.

H.R. Giger'ın tasarladığı Alien, Ridley Scott önderliğinde 1979 yılında beyazperdeye adım atmıştı. Bir grup araştırmacının uzayda keşfettiği tanımlanamaz yumurtalar sonrasında başlayan macera, Alien ırkının kendisini göstermesiyle farklı boyutlara taşınmıştı. İlgiyle karşılanan film, hatırı sayılır ödüllere de layık görülmüştü. 1987 yılına geldiğimizde ise liderliğini Dutch'ın (Arnold Schwarzenegger) yaptığı kurtarma timi, kaçırıldığı varsayılan rehineleri bulmak için ormanın derinliklerine dalmış, ama birer birer av olmaya başlamışlardı. Bu macerada da ilk kez Predator'ü görmüştük. Sinema sektöründeki pek çok ilginçlik gibi Predator'ün de şaşırtıcı bir yönü var; hikâye, sadece basit bir şakanın ciddiye alınmasının sonrasında yazılmaya başlanmış.

Aliens vs. Predator

Uzun yıllardır bilinen ve sinema tarihinin unutulmazlarından olan bu iki yaratık, hem oyun, hem de film olarak defalarca bizlere sunuldu. Son olarak 25 Aralık 2007 tarihinde Aliens vs. Predator: Requiem filmiyle boy gösteren ikili, yakın zamanda Rebellion'ın geliştirdiği FPS oyununda bir kez daha karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Hesap zamanı yaklaşıyor
Alien, Predator ve Marine... Yeni yapımda, bu üç seçeneği de tercih edebileceğiz. Her şıkkın kendilerine özel güçleri ve eksi yönleri var. Başlangıç noktaları farklı olsa da, hepsinin hikâye çizgisi aynı noktada birleşiyor. Peki bundan sonra ne mi oluyor? Bunu da sadece oyunu tamamıyla oynayabildiğimizde göreceğiz. Şimdilik elimizdeki beta, derin uzaydaki tehlikelerin ufak bölümünü, üç farklı bakış açısıyla bizlere sunuyor. Av ya da avcı. Hangi tarafta yer alacaksın? Hadi başlayalım...

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×