1/3

Alienware Kasa

Erdem Maşlak
Erdem Maşlak 3.06.2010 - 12:31
Bilgisayar mı? O da ne?

Bilgisayar nedir? İlk üretildiklerinde tonlarca ağırlıkta olduğunu ve devasa boyutlarda olduğunu biliyoruz. Hatta ilk bilgisayarın sadece dört işlemi bile saniyeler sonra gerçekleştirdiğini de. Daha sonraları ufaldı falan. Günümüzdeki boyutlarına inmeye yavaş yavaş başladığında ofis kullanımları, depolama, arşivlemeler gibi daha formal ve nispeten bireysel gerekli işler için gündeme oturdu. Ama ne zaman ilk oyun yapıldı, işte o an bilgisayarların kullanıldıkları yelpaze genişlemeye başladı. Şimdi ise pek çok kişi, ön planda olmasa da, bilgisayar başındaki yaşamlarının önemli bir kısmında sanal eğlence oyunlarla kendini buluyor. Tabii farklı iş sahaları ve gereklilikleri sonucunda kişiden kişiye değişen anlam çeşitliliği de var, bunu yadsıyacak değilim. Oyun oynanır; ama, yalnızca kafa dağıtmak içindir pek çoğu için.

Alienware Kasa
Ama şundan da eminim ki hepimize, özellikle bu siteye giren kullanıcıların neredeyse tamamı için geçerli olan bir tanımdır bu ki, sadece oyun oynamaya yarayan aletler olduğu da bariz. Yalnız artık bilgisayarların oyun sektöründeki gelişim süreçlerinde çok farklı bir basamak daha var. Çünkü profesyonel oyunculuk diye bir tanım peydah oldu ve oyunlar çoook güzel. Buna bir şablon olarak bakacak olursak bunun için üretilecek cihazın adına bilgisayardan farklı bir şey demek gerek. Evet evet, bunun adı bilgisayar olmamalı. Dünya dışı bir şey, bir Alien olmalı. İşte bu! Alienware!

Dediğim gibi bilgisayarlar ne zaman oyun sektörüne hizmet etmeye başladıysa sürekli bir gelişme göstererek sistemleri zorlamaya; ama, buna rağmen görüntülerini güzelleştirmeye başladılar. Bunun sözlükteki karşılığına bilgisayarı güçlendirmek olarak yazabileceğimizden bu pazar kendini iyiden iyiye coşturarak bu zamana geldi. Nereye kadar? Buradan görünene göre sınır yok. AlienWare firması da bunun en önünde yer alıyor ve meydana getirdiği hazır bilgisayar sistemleri sayesinde oyuncunun gönlünde adeta taht kuran bir performans ve tasarım sunuyorlar. AlienWare ALX serisi ise bu merdivenin en üst basamağı. Bu seride üç model var ve üçü de bilgisayar denildiğinde aklına ilk olarak “oyun” kelimesini getirenler için bulunmaz bir cevher görünümünde. Dilerseniz bunlar nelermiş, hangi parçaları içeriyorlarmış ve fiyatı ne kadarmış bir bakalım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×