Amazon Prime Day indirimlerinde 250 milyondan fazla ürün satılmış

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 26.06.2021 - 14:06
Amazon yaptığı açıklama ile Amazon Prime Day indirimlerinde tüm dünyada 250 milyondan fazla ürün satıldığını belirtti.

Farklı ürünlerde avantajlara sahip olan Amazon Prime Day indirimleri geçtiğimiz günlerde ülkemizin de dahil olduğu birçok ülkede yapıldı. Hatta Playstation 5 konsolunun bu indirim döneminde tekrardan stoklara girmesi oyuncuların da dikkatini çekmişti. İşte bu indirim döneminde tüm dünyada 250 milyondan fazla ürünün satıldığı açıklandı. Firmanın konu hakkında vermiş olduğu detaylar şu şekilde;

Amazon Prime Day indirimlerinde 250 milyondan fazla ürün satılmış

Türkiye’de bu yıl 21-22 Haziran tarihlerinde ikinci kez gerçekleşen Amazon Prime Day, neredeyse tamamı küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşan Amazon’un satış ortakları için şimdiye kadarki en büyük iki gün oldu. 20 ülkedeki Prime üyeleri, bu yıl önceki tüm Prime Day'lerden daha fazla alışveriş yaptı ve ev, moda, güzellik ve elektronikte büyük indirimler elde etti. Üyeler, dünya çapında 250 milyondan fazla ürün satın aldı ve daha önceki Prime Day'lere kıyasla daha fazla tasarruf etti.

Amazon Prime Day indirimlerinde 250 milyondan fazla ürün satılmış

Prime Day boyunca tüm dünyada en çok ilgi gören kategoriler güzellik, gıda-içecek, bebek bakım, Amazon cihazlarını da içeren elektronik, giyim ve ev ürünleri olurken, Türkiye’deki Prime üyeleri Sandisk 16GB Ultra Fit Usb 3.1 Flash Bellek ve Samsung Galaxy Tab A 8 inç Wi-Fi 2019 gibi birçok üründe muhteşem indirimlerden faydalandı. Bu Prime Day Türkiye’de kitap kategorisi oldukça ilgi gördü ve en çok satan kitaplar arasında Jules Verne’nin kaleme aldığı Zacharius Usta, Sun Tzu’nun Savaş Sanatı ve Anton Çehov’un Altıncı Koğuş’u gibi dünya klasikleri yer aldı.

Amazon Türkiye Ülke Genel Müdürü Richard Marriott, “Amazon’da başarılı bir Prime Day’i daha geride bıraktığımız için çok mutluyuz. Bu Prime Day, Türkiye’de Amazon’un bugüne kadar yaşadığı en yoğun iki gün oldu. Türkiye’deki Prime üyelerine her kategoriden binlerce indirim fırsatının yanı sıra, Prime Video ve Prime Gaming ile eğlencenin en iyilerini sunduğumuz için gururluyuz. Bu yılki Prime Day boyunca tüm Prime üyelerimizin Amazon.com.tr’den alışveriş yapmanın kolaylığını ve rahatlığını bir kez daha tecrübe etmiş olduklarını umuyorum,” dedi.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 19:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.06.2021 01:39
İndirimden bir televizyon aldım, zaten 4 günde anca geldi, zar zor da servis bulduk. Adam geldi paketi açtı,paneli hasarlı. 1 hafta daha iade filan uğraşacağız. İlk defa amazondan memnuniyetsiz ayrıldım.
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2021 11:27
servis alıp bana yeni tv getirmişti ? hangi marka aldınız
MK Okuru
MK Okuru 27.06.2021 16:26
Bumu memnuniyetsizliğin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2021 20:00
Yurtdışında 1 dolara telefon satıldı keşke ülkemizdede 1 tl ye satılsaydı :D
Amazon Prime Day indirimlerinde 250 milyondan fazla ürün satılmış

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×