AMD, 7000 Serisi APU'larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 12.05.2015 - 13:34
AMD’nin en güncel APU ve GPU teknolojileri oldukça iddialı
AMD, Finansal Analist Günü’nde 2015 yılının güçlü ürün dizileri olarak yeni 7000 Serisi Hızlandırılmış İşlem Birimlerini (APU), AMD Radeon™ 300, M300 Serisi Ekran Kartlarını ve AMD A-Serisi masaüstü APU güncellemelerini tanıttı.
AMD, 7000 Serisi APU'larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı
Konu ile ilgili konuşan AMD Başkan Yardımcısı ve Program ve Grafik İşleri Departmanı Genel Müdürü Matt Skynner, “Sunmuş olduğumuz en yeni APU ve GPU teknolojilerinin, bu yıl teknoloji hayranları ve oyun severlerden tüm tüketicilere kadar herkese sunacağı farklı deneyimler konusunda çok heyecanlıyız. AMD’nin grafik ve işletim performanslarına vermiş olduğu önem, kullanıcılara üstün bir oyun deneyimi ve yüksek kalitede eğlence anlayışının yanı sıra, yenilikçi işlem özellikleri de sağlayan 7000 Serisi APU’larında ve Radeon™ 300 Serisi ekran kartlarında açıkça görülüyor” dedi.

AMD, 7000 Serisi APU'larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı
 
AMD Ürün Güncellemeleri:

Yeni AMD 7000 Serisi APU’lar: 2015 AMD Mobil APU ailesinin yol haritasındaki “Carrizo” platformunun bir parçası olarak ve “Carrizo-L” kod adıyla duyurulan yonga üstü sistem (SoC)  7000 Serisi APU’ları, sahip olduğu üstün özellikler sayesinde kullanıcıların çalışma, oyun oynama ve eğlenme şeklini iyileştirecek yenilikçi bir işlem deneyimi sunuyor. Bu yeni APU’lar, üstün güç tüketimi verimliliği sağlayan bir CPU’yu; gelişmiş bir GPU’yu; AMD Güvenlikli İşlemci’yi ve sistem I/O’sunu tek bir enerji tasarruflu yonga içinde toplayarak pil ömrünün uzamasına ve kesintisiz görüntü akışına olanak veriyor.

AMD, 7000 Serisi APU'larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı
 
Yeni AMD 7000 Serisi işlemcileri ile donatılmış dizüstü ve All-in-One bilgisayarlar, tüketicilere sınıfının en iyisi oyun anlayışı ve eğlence deneyimi sunuyor. Microsoft® DirectX® 12 ve yine Microsoft tarafından yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek olan Windows® 10 işletim sistemini de destekleyen AMD 7000 Serisi APU’lar kullanıcıların bekledikleri deneyimin yanı sıra işlemciye entegre edilmiş bir güvenlik koruması da sağlıyor.

·OEM dizüstü bilgisayarlar için AMD Radeon™ M300 Serisi Grafik Kartları: AMD, birçok farklı dizüstü bilgisayar modeli için harici grafik kartı ile üstün performans sağlayan AMD Radeon™ M300 mobil grafik işleme birimleri (GPU) serisini pazara sundu. Ödüllü AMD Graphics Core Next (GCN) mimarisinden yola çıkarak tasarlanan AMD Radeon™ M300 serisi grafik kartları, üstün oyun ve bilgisayar performansı için Direct X® 12’e tam destek sağlarken, AMD Enduro™ Teknolojisi kullanarak akıllı güç kullanımına imkan veriyor.

AMD, 7000 Serisi APU'larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı
·OEM masaüstü bilgisayarlar için AMD Radeon™ 300 Serisi Grafik Kartları: AMD, yalnızca OEM’ler tarafından temin edilebilen AMD Radeon™ 300 Serisi masaüstü grafik kartlarını da duyurdu. AMD Radeon™ 300 Serisi GPU’lar, AMD’nin DirectX® 12 için tam destek sağlayan devrim niteliğindeki GCN mimarisi temel alınarak geliştirildi. Yeni Windows® 10 platformunda mükemmel bir deneyim sağlayacak olan ürün ailesi, aynı zamanda AMD’nin günlük masaüstü kullanıcıları için sorunsuz ve yüksek kaliteli ekran kartı çözümleri sunmaya yönelik anlayışını da gözler önüne seriyor.

·AMD A-Serisi Masaüstü APU güncellemesi: AMD’nin A-Serisi masaüstü APU ürünleri 10 Mayıs’tan itibaren önerilen satış fiyatları ile yeni satış noktalarında yerini almaya başlayıp, son kullanıcılar için daha önce görülmemiş yepyeni özellikler ve avantajlar sunacak. AMD A-Serisi Masaüstü APU’ları artık Multiengine ve Multiadapter özelliklerine sahip olmanın yanı sıra Windows® 10 ile de uyumlu olacak. Halihazırda AMD Freesync™, AMD Mantle; ve OpenCL™ 2.0 uygulamaları ve OpenGL 4.4 tarafından olanak sağlanan Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özellikleri olan heterojen kuyruklama (hQ) ve heterojen Birleşik Bellek Erişimi (hUMA) için destek sunan AMD A-Serisi APU’ları, popüler oyunlar ve ana akım performans uygulamaları konularında kullanıcılar için daha değerli bir hizmet sunmaya hazır görünüyor.

-Basın Bülteni
 
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2022 19:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
KONSOLKAHİNİ
KONSOLKAHİNİ 14.05.2015 11:54
şunu anlatırken acık anlatın ben okudum adam akıllı birşey anlamadım..bu anlatım ne? da vıncının şifresi mi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2015 16:31
bu yüzden yeni ekran kartım vidia alcam ya 3 yılda ekran kartı bozulması ne
Kalan Karakter : 300 Gönder
deniz_ksk
deniz_ksk 13.05.2015 14:40
gercekten cok guzel bir kart ancak, ozellikle nvidia reklamli oyunlarda ilk 3-4 hafta mutlaka fps sorunlari yasiyorum.ama nvidia oy7n viktigin gun nerdeyse guncellemw yollayip cozuyor.(fx 8320 islemci - 990 fxa ud 5 anakart var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2015 03:20
deniz_ksk r9 280x sağlam karttır şu an hiçbir oyunda sıkıntı yaşamaz hatta yeni çıkacak batman,witcher ultrada oynatır, işlemcin kötüyse darboğaz yapabiliyordur veya pc virüs vardır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2015 02:28
İşlemcisi idare eder ama sakın ucuz diye amd ekran kartı almayın çoook pişman olursunuz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
AMD, 7000 Serisi APU'larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×