American Idol: The Search For A Superstar

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Yıldız yaratmak ister misiniz? İşte fırsat.
Platformlar PC, PC
American Idol: The Search For A Superstar
  • Yapımcı - Yayıncı Fremantlemedia - Vivendi Universal
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 80
Artılar -
Eksiler -

Her gün televizyonda yüzlerce süper yıldız görüyoruz. Bugünün en gözdeleri olan Britney Spears, Eminem, P.O.D., 311, a-ha ve daha onlarcası mesela. Peki bu yıldızlar bugünkü yerlerine gelmek için neler yaptılar acaba? Hemen bir albüm mü doldurdular, yoksa çalışıp çabaladılar mı?

Esas konumuz tabi ki bu değil. American Idol konusunu yeni yıldızlaşmış ya da o yolda ilerleyen bir kişi için kurmuş. Amacımız dansıyla, giyinişiyle, davranışlarıyla bir yıldız olmak. Bunu yaratmak için maalesef ki gerçekte olduğu gibi, olması gerekeni değil de olmasının zorunda olduğu şeyleri düşünmemiz gerekiyor. En basitinden, yıldızlar acımasızdır, fanlarıyla barışıktır ve görünüşleri her zaman onlar için derttir. Saçınız iyi olmadı mı? Hemen kuaförünüze yol verin, bırakın daha iyisi gelsin. Dansınız çok mu sıradanlaştı? Acil olarak yeni bir hocaya uğrayın.

Oyun gerçekten çok basit. Tam anlamıyla diyebilirim ki, kurmak, oynamak, bitirmek ve detaylarını kurcalamak 1 saat kadar zamanımı aldı. Ama gerçekten eğlenceli bir oyun. En güzel tarafı da oyun içinde bugünlerin popüler şarkılarının, arka fonunuza konulabilir olması. Mesela ben 3 Doors Down’ın Kryptonite parçası ile sergiledim bütün figürlerimi. Daha sürüyle şarkı var. Yaklaşık olarak 25 parça bulunuyor sanırım. Şu an için herhangi bir yeni parça ekleme opsiyonunuz yok ama isterseniz karaoke özelliği sayesinde, istediğiniz şarkı eşliğinde kendiniz sesinizi kaydedip bunu hem oyun boyunca kullanabilir, hem de oyunun sitesine yollayıp insanların oylamasını bekleyebilirsiniz. Şahsen 1.5 dakikalık bir parçam artık oyunun sitesinde oylamaya konulmayı bekliyor.

Oynama şekliniz ok tuşları yardımı ile oluyor. Bir süre önce Britney’s Dance Beat oyunu gelmişti. Onda hareketleri yapmak için hareket pedi (Figure Pad) denilen alet gerekiyordu ve klavye sadece o aleti simüle ediyordu ki bu bazen saçmalamaya yol açıyordu. American Idol’da ise hareketler, seçtiğiniz kolaylık derecesine göre, belli bir noktaya gelince oklara basmak suretiyle yapılıyor. Yani oyun size sağ, sol, yukarı diye emirler gönderiyor, sizde doğru yön tuşlarına bastıkça adamımız hareketleri yapıp puan kazanıyor.

Eğlenceli değil mi?

Maalesef bu eğlence grafikler için geçerli değil. Çok basit ve sıradan grafikleri var oyunumuzun. Aslında grafiklerin pek bir önemi yok ama gene de insan biraz daha iyi olsun istiyor. Sonuç olarak biraz eğlenmek isteyenlerin alabileceği bir oyun. Fazla seçici değilseniz, alıp arşivinize katabilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 12:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
American Idol: The Search For A Superstar

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×