Angry Birds Hallowen

Angry Birds Hallowen

Mahmut Saral
Mahmut Saral 30.11.2010 - 13:22
Kızgın kuşlar, bu kez korktu
Platformlar iOS
Angry Birds Hallowen
  • Yapımcı - Yayıncı Rovio - AppStore
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca,Platform
Merlin Puanı 88
Artılar Her dakikasından keyif alabileceğiniz bir oyun
Eksiler Önemli bir yenilik içermiyor
Kuşlara küçümser gözlerle bakmayın, çünkü kızdırdığınızda başınıza ciddi belalar alabilirsiniz. Özellikle kargalara karşı dikkatli olmanızı öneririm. Bu hayvanlar, onlara karşı yaptığınız en ufak hareket sonucunda size kin besleyebiliyor ve bir kamikaze pilotu edasında üzerinize hırçın uçuşlar yapabiliyor. Neyse, bu minik kuş bilimleri dersini bir kenara bırakacak olursak, Angry Birds'ün Hallowen isimli yeni oyununa geçiş yapabiliriz.

Angry Birds, yani kızgın kuşlar, yumurtalarının aç domuzlar tarafından çalınması sonucu harekete geçmiş ve adeta terör estirmişti. İlk oyunda ağzının payını alan domuzlar, belli ki buna rağmen yine de pes etmeye niyetli değil. Bu kez de işin içine Cadılar Bayramı'nı katıp, hayalet kılığında kuşları korkutuyor ve bu durumdan istifade ederek diğer yumurtaları çalıp kaçıyorlar. Bunun üzerine bir kez daha küplere binen kuşlar, yine domuzları alt etmek için harekete geçiyor. Bakalım bu kez de başarılı olabilecekler mi? Aslında bu biraz da oyuncunun elinde.

Savaş başlasın

Hallowen’a kısaca göz attığımızda, aslında önemli bir değişikliğin olmadığını, sadece oyunun konseptinin Cadılar Bayramı temasına adapte edildiğini görüyoruz. Korku filmlerinden aşina olduğumuz sesler, karanlık bir gökyüzü altında parlayan bal kabakları ve tabii ki düşmanlarımız domuzlar. Hiç vakit kaybetmeden yine sapanımıza kuşlarımızı bir bir yerleştiriyor ve her birinin farklı özelliklerinden yararlanarak tüm domuzları pataklamaya çalışıyoruz.

Angry Birds Hallowen
Kuş envanterimize bakalım: Hızlı uçabilen, dokunduğumuzda 3 küçük kuş halini alan, bomba gibi patlayan, uçan bir uçaktan bomba bırakır gibi yumurta atan (bu son bahsettiğimiz biraz garip aslında. Zaten çalınan yumurtaları geri almak için uğraşmıyor muyuz, e niye yeni yumurtaları kurban ediyoruz?) kuşlarımız var. Karşımızdaki yapılara göre kuşlarımızı kullanıyoruz. Tabii ki onları nereye attığımız da önemli. Binanın ön tarafı betondan, üst tarafı ahşaptan olabilir örneğin. Bu durumda beton kısma saldırmak pek akıllıca olmaz, tabii ki betonu delecek kadar hızlı bir kuşa sahip değilseniz. Ama mesela, bomba gibi patlayan kuş varsa elinizde, onu ahşap çatıya doğru yöneltip patlatabilirsiniz. Böylece domuzlar bayağı hasar görecektir. Zaten kuşlarımız bittiği halde, hâlâ ölmeyen domuzlar varsa, başarısız olduk demektir.

Oyunun görselliği yine çok şirin. Kuş tasarımları çok güzel ve sesleri de yine harika. Baktığımızda, oyunda önemli bir değişikliğe gidilmemiş, ama bu oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor. Zaten asıl oyunda sağlanan eğlenceli oyun mekaniği, Hallowen’da da özünü korumuş ve ufak değişikliklerle yine eğlenceli saatleri bizlere sunuyor.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 16:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×