1/2

Animal Crossing

Kaan Kosat
Kaan Kosat 3.06.2010 - 12:31
Hayat hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı
Platformlar GameCube
Animal Crossing
  • Yapımcı - Yayıncı Nintendo - Nintendo
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Role Playing Game
Merlin Puanı 85
Artılar Oynanabilirlik mükemmel, farklı bir hayat, grafikler oyun ile bütünleşmiş.
Eksiler Yine sinek vızıltısını andıran sesler, hafıza kartında fazla yer kaplaması.
Oyun sektörünün hızla geliştiği şu günlerde ‘Hangi tür oyun oynuyorsun?’ diye sorulduğunda oyuncuların yüksek bir kesiminden ‘Strateji-Fps-Yarış’ gibi cevaplar alınıyor ve genellikle heyecan, şiddet, hırs ön planda oluyor. Hatta bazılarınız oynarken kasılıp kalıyor. Eğer bundan şikayetçiyseniz ve ‘Hayatın kendisi’ demek istediğiniz bir yapım arıyorsanız ‘Animal Crossing’ tam size göre olacaktır. Amacı oyuncu kitlesini eğlendirmek ve gerçekten de geniş alana sahip.

Hadi evcilik oynayalım

Demin de dediğimiz gibi oyun yaşadığımız hayatın sanalı olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek hayatta yaptığımız ve yapabileceğimiz, hatta heves duyup da yapamadığımız hobilerimizi büyük bir zevk ile gerçekleştirebilmemiz mümkün. Gerçek dünyadaki gece-gündüz kavramı ve mevsimsel değişikler birebir olarak çok güzel yansıtılmış. Kendimize ait bir evimiz oluyor, bu evi istediğimiz şekilde dekore edebiliyoruz. Bazılarımızın gerçek hayatta kuramadığı komşu ilişkilerini, bu oyunda rahatlıkla kurabiliyor.

Yapımda karşılaşacağınız birçok karakter bulunuyor ve yaşamımızı sürdürürken devamlı olarak bu karakterlerle iletişim halinde oluyor, yardımlaşıyor, kısacası gerçek hayatı sanal ortamda yaşıyorsunuz. ’Her zaman evimizde mi duracağız?’ Tabii ki hayır. Evin gereksinimlerini gidermek ve beğendiğimiz çeşitli eşyaları almak amacıyla alışverişe çıkabiliyoruz. Animal Crossing içerisinde bulunan dükkanlardan bu gereksinimlerimizi temin ettikten sonra eve dönüyor ve aldığımız eşyaları, evin istediğimiz köşesine koyup bunları kullanabiliyoruz. Ama her zaman alışverişe çıkmak zorunda değiliz. Özellikle yiyecek ihtiyacımızı çevremizden kolaylıkla sağlayabiliyoruz. Örneğin balık tutup kendimize bir ziyafet verebiliyor, evimizin bahçesinde bulunan ağaçların meyvelerinden de yiyecek ihtiyacımızı giderebiliyoruz. ’Peki bu meyveler bittiğinde, ağaçlar verimsizleştiğinde ne olacak?’ dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu durumlarda verimsiz ağaçları kesip yerine elimizde bulunan meyvelerin ağacını dikebiliyoruz. Bu dikme işlemini çukur içine bir adet meyve atarak gerçekleştiriyoruz. Tabii ki diktiğimiz ağaçlardan oluşan meyveleri her zaman yemiyoruz. Bu meyvelerin büyük bir bölümünü satıp para kazanmanız da, yapabilecekleriniz arasında. Bunların dışında çevremize ve kendimize başka yollardan da bakabiliyoruz. Örneğin sabah egzersizleri ile karakterimizin sağlığını olumlu yöne çekiyoruz.
İçinizde kadın işlerine meraklı olanlar varsa, bu oyun ile gizli bir şekilde bu merakını giderebilir. Çünkü dikiş-nakış işleri ile bu merakınızı gidermeniz mümkün. İlginç hobileriniz varsa, yapımda onlara da yer verilmiş. Buna örnek verecek olursak, geceleri ateş böceği avına çıkabilir ve dilediğinizce toplayabilir, böylece kendinizi eğlence anlamında tatmin edebilirsiniz. Ve bunlar gibi daha birçok şey. Dediğimiz gibi ‘İkinci bir hayat’…

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×