AOC Agon'un yeni modeli 165 Hz ve 1800R kavis ile dikkat çekiyor

Ersin Kılıç 29.03.2019 - 10:34
AGON AG272FCX6 modeli hangi hangi özelliklere sahip?

AOC, 68.6 cm (27”) kavisli, Full HD oyun monitörü AG272FCX modelinin bir üst modeli AOC AGON AG272FCX6’yı piyasaya çıkartıyor. Daha yeni olan AG272FCX6, eski modeldeki 144 Hz yenileme hızı yerine, 165 Hz yenileme hızı ile donatıldı. Üstelik bütçeye daha da uygun bir fiyat etiketi ile sunuluyor.

AOC Agon'un yeni modeli 165 Hz ve 1800R kavis ile dikkat çekiyor

Oyuncuların, hızlı tepkime süreli bir ekran ile olağanüstü görüntü kalitesine sahip bir panel arasında seçim yapmasına gerek yok, çünkü monitörün MVA paneli 1 ms’lik, hızlı bir tepki süresinin yanı sıra 3000:1 kontrast oranı ve 178°/178° geniş görüntüleme açıları sunuyor. Özelleştirilebilir arka RGB ışıklarına sahip AG272FCX6 modelinin göz alıcı tasarımı, masanın üzerinde mümkün olduğunca az yer kaplıyor, ayrıca yükseklik ayarına sahip ergonomik bir ayağa sahip ve akıcı çoklu monitör kurulumları için minimal çerçeve genişliği sunuyor. AMD FreeSync desteği tutukluğu ve ekran yırtılmasını neredeyse tamamen ortadan kaldırarak akıcı br oyun deneyimi sunuyor ve monitörün hızlı panelinin ve 1800R kavisinin yarattığı sürükleyiciliğin ve “bağlantıda olma” hissinin artırılmasına yardımcı oluyor.

AOC AG272FCX6:

165 Hz yenileme oranı, 1800R kavis ve 1 ms MPRT ile oyuna bağlanın

AOC Agon'un yeni modeli 165 Hz ve 1800R kavis ile dikkat çekiyor

Hız yapmaya hazır

AOC’nin AGON AG272FCX6 modeli, özellikle de MMORPG’ler, Aktion ve Yarış ya da Sim oyunları hayranları için yepyeni bir düzeyde sürükleyici oyun deneyimini temsil ediyor. 27 inçlik MVA paneli, hafif, 1800R kavisi ile, oyuncuları sahneye daha da yakın bir yere çekiyor. AG272FCX6 modelinin panelinin maksimum yenileme hızı 165 Hz. Model, AMD FreeSync ile birlikte kullanıldığında, monitör yenileme hızını ayarlayarak GPU’nun inip çıkan saniye başı karesine uygun hale getiriyor ve ekran yırtılmasını ortadan kaldırıyor. Çok düşük girdi gecikmesi oyuncuların gözle görülür bir gecikme olmadan görsel geri bildirim almalarını sağlıyor. Doğal Full HD çözünürlüğü sayesinde, oyuncular yüksek yenileme hızından elde edebileceklerinin en fazlasını elde edebilirler. 165 Hz’de ve 1 ms tepki süresi ile, hareket bulanıklığının etkisi fark edilir ölçüde azaltılır. Böylece hareket daha doğal, kenarlar daha keskin bir hal alır ve oynanabilirliğin değişkenliği neredeyse tamamen ortadan kalkar. Ayrıca MVA panelinin 3000:1 kontrast oranı da derin siyahlar, canlı renkler ve sRGB renk gamının %100’ünü kapsaması ile kullanıcıları kendine hayran bırakıyor.

Zevkinize göre özelleştirin

AG272FCX6 modeli, çeşitli büyüklüklerdeki ve şekillerdeki eşsiz PC kasaları ve RGB renkli çevre birimleri ile savaş istasyonlarını kişiselleştirmeyi seven oyuncuları hedefliyor. Monitör, arkasında yer alan kanat şeklindeki vurgulara ve üç yoğunluk düzeyine sahip kırmızı, yeşil ve mavi LED’ler ile sunuluyor. Tamamen ergonomik ayağı, eğilme ve sağa sola dönmenin yanı sıra 110 mm yükseklik ayarı da sunarak monitörün kişiselliştirilmesine katkı sağlıyor. Kutuya dahil, QuickSwitch kablolu kumanda ise ekranın altındaki 5’li joystick’i kullanarak OSD ile uğraşmadan, AOC Oyun Modlarına (FPS, Yarış ya da RTS için ve üç özelleştirilebilir önayar ile) hızlı erişim sağlıyor. Ayağın tasarımına dahil edilmiş taşıma kolu ve kablo yönetimi ise kolay taşınabilirliği sağlıyor ve görünür bir yayıntı olmadan, daha temiz bir masa yaratıyor.

Oyun oynama rahatlığı

Oyuncular, AG272FCX6 modelinin AOC Gölge Kontrolü özelliğini kullanarak ayrıntıları daha iyi görebilmek için gölgede kalan karanlık alanları görüntünün geri kalanını etkilemeden aydınlatabilirler ya da parlak alanları karartabilirler. Üstelik, oyuncuların saatlerce rahat bir şekile oyun oynayabilmelerini sağlayabilmek için, AOC Flicker-Free Teknolojisi de titreşimi ortadan kaldırıyor ve Düşük Mavi Işık modu mavi ışığı azaltarak gözleri daha az rahatsız edip daha az yoruyor. AG272FCX6 modelinin 2 adet HDMI portu, 1 adet DisplayPort ve 1 adet VGA girişinin yanı sıra sahip olduğu 2 adet USB 3.0 portu da çoklu kaynakların bağlanabilmesini sağlıyor. Ses dosyaları, ya AG272FCX6’nın stereo hoparlörleri üzerinden (2 x 3W) ya da arkadaki line-out/kulaklık çıkışından yürütülebilir.

AOC’nin AGON AG272FCX6 modeli, 399 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından Nisan 2019’da piyasada bulunabilecek.

Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2023 13:24
Kalan Karakter: 300 Gönder
AOC Agon'un yeni modeli 165 Hz ve 1800R kavis ile dikkat çekiyor
İlginizi Çekebilir