Apple Watch, Prince of Persia oynamak için hacklendi

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 14.01.2022 - 14:42
1989'da piyasaya çıkan Prince of Persia oyununun, javascript'e dönüştürülmesinden sonra, Apple Watch kırıldı ve PoP oynatabilir hale geldi.

Prince of Persia 1989 yılında Apple II için çıktığında devrim niteliğinde olmuştu. Assassin's Creed serisi gibi bir çok oyuna da ilham kaynağı oldu. Zaman içinde güncelliğini korusa da son dönemde çok fazla bahsettiğimiz başlıklardan biri değil. Ancak Apple Watch'a aktarılan yapımın, hayranlarının hala beklenti içinde olduğunu da gösteriyor.

Apple Watch, Prince of Persia oynamak için hacklendi

Javascript, nerede ise her platformda sorunsuz olarak çalışan bir yazılım dili. Bu dille geliştirilen uygulamaları, kullandığınız platformda çalıştırmanız yeterli oluyor. Ancak Apple Watch serisi için bu pek de geçerli değil. Apple'ın sınırlamaları, uygulamaları burada kullanabilmek için biraz zorluyor. Bu sebeple yazılım geliştirici Oliver Klemenz'in geliştirdiği Javascript bağlantı noktası bu sorunu aşmada oldukça iyi bir çözüm.

Apple Watch, Prince of Persia oynamak için hacklendi

Geçtiğimiz günlerde Prince of Persia'nın javascript olarak princejs.com üzerinde yayınlanmasının ardından, diğer yazılımcılar da boş durmayıp, PoP oyununu Apple Watch platformuna taşıdılar.

Apple Watch'ta Prince of Persia oynamak için herhangi bir kontrolünüz olmadığı için oynamak kolay değil, ancak yapılabilir. Yeni amiral gemisi Apple Watch Series 7, 396 x 484 çözünürlüğe sahip bir ekrana sahipken, Prince of Persia 280 x 192'de çalışıyor. 

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2023 03:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2022 22:08
Hey gidi POP, cocukken oynardim, su acilip kapanan bicakli duvarlara gelince korkar, abime gectirirdim orayi sadsadasd
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2022 16:27
Bende aynı şoku GTA 3'te yaşamıştım. 2002 ortalama 15fps de bile açamayan pc im vardı. 2012'de aldığım telefon 1080p de full ayar 60fps açıyordu :) Çok garip bir duyguydu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2022 16:12
Çıkar saatini ...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Apple Watch, Prince of Persia oynamak için hacklendi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×