1/2

Area 51

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Virüsten etkilenmiş insanları önce öldürüp, sonra diriltmeye ne dersiniz?

Temelini Midway’in aynı isimli arcade oyunundan alan Area 51, yenilenmiş yüzü ve ilginç senaryosu ile yakında PS2 ve Xbox’ta boy gösterecek. Video ve ekran görüntüleriyle FPS oyuncularını şimdiden heyecanlandıran Area 51, klostrofobik ve Alien’vari mekanlarıyla büyük bir etki yaratacak gibi. 

Bu virüsler de hep başımıza bela olurlar! 

Oyunumuz, Area 51’deki askeri yeraltı laboratuarında geliştirilmekte olan bir virüsün kontrolden çıkmasını konu alıyor. Biz ise, bir HAZMAT görevlisi olan Ethan Cole’u kontrol ediyoruz ve özel bir timin lideri olarak Area 51’de ters gitmekte olan olayları kontrol altına almaya çalışıyoruz. Tabi bu virüs temas ettiği canlının mutasyon geçirip ne olduğu belli olmayan tehlikeli ve akıllı yaratıklara dönüşmesini sağladığı için, işimiz o kadar da kolay olmayacak. 

Oyun genelde bulunduğumuz bölgedeki tesisleri araştırmakla geçecek ve tesislerde karşımıza çıkacak olan birbirinden tehlikeli yaratıklar ile uğraşmak zorunda kalacağız. Tabi bu yaratıklardan bazıları mutasyon geçirmiş insanlar olduğundan, makineli tüfekleri kullananlar sadece biz olmayacağız. 

Videolarda göründüğü kadarıyla, ortamlar Alienvari mekanlardan oluşuyor; karşılaşacağınız havalandırma boşlukları, cesetler ve buhar vanaları gibi bir çok faktör klostrofobik ortamlar yaratılabilmek istendiğini gösteriyor. 

Görevimiz sırasında bizim yanımızda savaşan NPC’ler de olacak ve diğer üyelerle sürekli koordinasyon halinde bulunacağız; çünkü oyunda ilerleyebilmek için bazı noktalarda görev paylaşımı yapmamız gerekecek. Yaratıklara karşı yapılan bazı sıcak çatışmalarda takımımız 5-6 kişiden oluşabilecek, kuşkusuz bu da oyunun aksiyon yönünün ne kadar etkileyici olacağının göstergesi. Tabi oyunda ki en gerilimli dakikaları tek başımıza ilerlediğimiz bölümlerde yaşayacağız; buhar vanaları ve borular arasında ilerlerken her köşe başında mutasyona uğramış yaratıkların bizi beklediğini düşünürsek, belki atmosferin ne kadar etkileyici olabileceği hakkında biraz fikir edinebiliriz(?) 

FPS oyunlarının en önemli unsuru olan silahlar da oyunda önemli bir yer tutuyor ve halen hazırlanmakta olan oyunda pompalısından makinelisine şu an için 10 farklı silahın bulunacağı belirtiliyor. Oyuna farklı bir hava kazandırmak için ise yapımcılar karakterimizin bazı noktalarda çeşitli yaratık özellikleri kazanacağını söylüyor; hatta bu özelliklerden bazılarını silah olarak kullanmamız mümkün olabilecekmiş.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×