Avatar'dan inanılmaz hasılat!

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Avatar'dan inanılmaz hasılat!
Sinema dünyasının en önemli yönetmenlerinden James Cameron, Titanic'ten sonraki ilk filmi Avatar'ı geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarmıştı.

Avatar, aslında uzun yıllardan beri James Cameron'ın aklında olan bir proje. Ancak bu projeyi film haline getirebilmek için teknolojinin gelişmesini bekledi ve imkânlar el verince de ortaya yaklaşık 3 saat uzunluğunda bir sanat eseri çıktı.

3 boyut teknolojisine destek veren kameralarla çekilen filmin bütçesi tam 430 milyon dolar. Yani tüm zamanların en pahalı filmi! Başrollerde Terminator: Salvation'dan da tanıdığımız Sam Worthington, Alien serisinden tanıdığımız Sigourney Weaver ve Michelle Rodriguez gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Önemli sinema sitelerinden Boxofficemojo'nun verdiği bilgiye göre Avatar, 10 gün toplamında tüm dünyada 615 milyon dolarlık bir hasılat elde etmiş. Avatar'ın çok yüksek bir gelir elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yönetmen James Cameron'un son 2 filminin de hasılatlarını verelim:

Terminator 2: 520 milyon dolar
Titanic: 1.8 milyar dolar (dünyanın en çok hasılat getiren filmi)

Kaynak: boxofficemojo.com

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 21:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
Avatar'dan inanılmaz hasılat!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×