Avatar'dan inanılmaz hasılat!

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Avatar'dan inanılmaz hasılat!
Sinema dünyasının en önemli yönetmenlerinden James Cameron, Titanic'ten sonraki ilk filmi Avatar'ı geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarmıştı.

Avatar, aslında uzun yıllardan beri James Cameron'ın aklında olan bir proje. Ancak bu projeyi film haline getirebilmek için teknolojinin gelişmesini bekledi ve imkânlar el verince de ortaya yaklaşık 3 saat uzunluğunda bir sanat eseri çıktı.

3 boyut teknolojisine destek veren kameralarla çekilen filmin bütçesi tam 430 milyon dolar. Yani tüm zamanların en pahalı filmi! Başrollerde Terminator: Salvation'dan da tanıdığımız Sam Worthington, Alien serisinden tanıdığımız Sigourney Weaver ve Michelle Rodriguez gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Önemli sinema sitelerinden Boxofficemojo'nun verdiği bilgiye göre Avatar, 10 gün toplamında tüm dünyada 615 milyon dolarlık bir hasılat elde etmiş. Avatar'ın çok yüksek bir gelir elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yönetmen James Cameron'un son 2 filminin de hasılatlarını verelim:

Terminator 2: 520 milyon dolar
Titanic: 1.8 milyar dolar (dünyanın en çok hasılat getiren filmi)

Kaynak: boxofficemojo.com

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 23:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
Avatar'dan inanılmaz hasılat!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×