Baldur's Gate 3 erken erişim çıkış tarihi ertelendi

Baldur's Gate 3 erken erişim çıkış tarihi ertelendi

Özgür Deveci
Özgür Deveci 25.09.2020 - 09:54
Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan rol yapma oyunu Baldur's Gate 3'ün erken erişim çıkış tarihi bir hafta ertelendi.

Geliştirici ve yayıncı Larian Studios, rol yapma oyunu Baldur's Gate 3'ün erken erişim çıkış tarihini bir kez daha erteledi. Oyunun aslında 30 Eylül'de Steam ve GOG mağazalarında erken erişime açılması bekleniyordu. Ancak geliştirici ekip tarafından yapılan bir açıklamada oyunun erken erişim çıkış tarihi 1 hafta sonrasına ertelendi. Oyunun daha istikrarlı bir şekilde çalışması için bu ertelemenin olduğunu belirten ekip, Baldur's Gate 3'ün 6 Ekim 2020 tarihinde erken erişime gireceğini açıkladı.

Baldur's Gate 3, yeni Divinity 4.0 motorunu kullanıyor. Oyunda Larian'ın şimdiye kadarki en büyük macerasında Forgotten Realms of Dungeons & Dragons'da maceraya atılacağız. Ayrıca çeşitli D&D ırkları ve sınıfları arasından seçim yapacak ya da ana karakter olarak oynayabileceğiz. Ek olarak, Forgotten Realms ve ötesinde yolculuk ederken macera, ganimet, savaş ve romantizm yaşayacağız.

Baldur's Gate 3 erken erişim çıkış tarihi ertelendi

Baldur's Gate 3 erken erişim çıkış tarihi ertelendi

Geliştirici ekip yapılan bu erteleme haberiyle ilgili "Bu yıl aktif bir geliştirme sürecini başlatıyoruz. Bu da her şeyin yolunda gidebileceği veya her yeni denememizde ters gidebileceği anlamına geliyor. Erken erişim için yol gösterici ilkemize göre, daha küçük hataların veya birkaç şeyin cilalanmış olması sorun değil. Ancak mümkün olduğunca az kilitlenme ve çökme sorunu ile eğlenceli bir oyun deneyimi sunmamız gerekiyor. Neredeyse o noktaya geldik. Fakat birkaç beklenmedik gecikme yaşadık ve hala gözden geçirdiğimiz bazı stabilite sorunlarımız var. Gecikmeler nedeniyle çevirilerimiz de beklenenden biraz daha geç gelecek. Erken erişim için duyurulan dillerin yerelleştirmelerinin uluslararası hayranlarımızın iyi vakit geçirmesi için yeterince güçlü olmasını istiyoruz. Neyse ki, kararlılığı üç katına çıkarmak ve yerelleştirmeyi üç kez kontrol etmek için tek ihtiyacımız olan bir haftalık gecikme. (6 Ekim'e kadar)" ifadelerinde bulundu.

Baldur's Gate 3, 6 Ekim 2020 tarihinde Steam, GOG ve Google Stadia platformları için piyasaya çıkacak ve 59.99$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu arada oyunun yayınlanan yeni videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz. Son olarak kimler bu oyunu merakla bekliyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2020 05:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 20:56
Acelesi yok, Wasteland gibi olmasın sonu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 23:07
20 senedir bekliyoz
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 25.09.2020 13:41
yine mi
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 17:25
1 haftadan bir şey olmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×