1/2

Battlefield 2

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Silahlı kuşanmanın vakti asıl şimdi başlıyor.

Etrafta çok fazla FPS var ve bunların bir çoğu savaş konulu. Fakat bunların çok azı savaş simülasyonu ve işin kötüsü bu simülasyonların çok azı ‘simülasyon’ ismine yakışır yapımlar. Mesela Operation Flashpoint’i ele alalım, ilk çıktığında belki de farklı bir tür olduğu için çok fazla sattı ve bir çok kişide çok beğendi oyunu. Fakat işin aslı öyle değildi. Oyun teknik detaylar arasında sıkışmıştı. Çok büyük haritalar da birbirinden kopuk takımlar halinde savaşmaya çalışıyorduk bu bunun üzerine bir de iğrenç yeşil tonunda grafiklerde eklenince oyunu oynamak için pek bir sebebimiz kalmıyordu. Grafiklerin o zamanlar da daha iyi olabileceğini iddia ediyorum çünkü oyun çıkmadan çok kısa bir süre önce No One Lives Forever çıkmıştı ve grafikleride oldukça güzeldi. Neyse iyi kötü bir başlangıç yapılmıştı savaş simülasyonlarına. Ardından çıkan Battlefield 1942 adeta bir çıta haline geldi savaş simülasyonları için. Çünkü gerek grafik gerek teknik detaylar olsun o kadar iyi işlenmişti ki oyunun başına oturdunuz mu uzun süre kalkamıyordunuz. Oyunun multiplayer bölümü de çok iyi olunca günümüzde bile hala zevkle oynanan bir oyun haline geldi.

BAŞKA BİR ZAMANDA

Evet yeni oyunda artık savaşacağımız dönem değişecek. Yani 21. yüzyılın bütün katliam araçlarını kullanabileceğiz. Tabi bizim gibi düşmanlarımızda bütün bu nimetlerden yararlanabilecek. Kısacası artık savaşlarımız daha fazla taktiğe dayalı olacak. Bu oyunu zorlaştıracağı gibi. Daha da zevkli bir hale getirecek. Yapımcılar stratejinin ne kadar önemli olduğunu anlatmak istercesine. Her oyunda bir kişiyi sadece orduyu yönetme görevinin verileceğini söylüyorlar. Böylece sadece kabiliyetimiz ile değil sırf beynimizi kullanıp da oynayabileceğimiz anlamına geliyor (Tabi savaşmakta ayrı bir akıl ister ama neyse).

DAHA TEKLONOJİK SAVAŞLAR

Oyunda bu kadar stratejiyi elbette evdeki çanak çömlekle kurmayacağız. Yeni oyunda değişen sadece silahlar değil. Ulaşım da ve genelde toplu katliam da kullandığımız araçlar da günümüze uyarlanmış. Bunlar arasında özel lazerli bombalar, daha ufak jetler ve benim en çok merak ettiğim hovercraftlar. Evet oyuna hovercraftlar eklenmiş bu da savaşın kaderinin çok rahat değiştirilebileceği anlamına geliyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×