Battlefield 5 mi, Call of Duty Black Ops 4 mü? Savaş başlıyor!

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 7.06.2018 - 13:38
Savaş başlıyor!

Oyun tarihinde pek çok oyun arasında rekabet yaşanmıştır. Bunlara örnek olarak; Metal Gear Solid ve Splinter Cell, Pes ve Fifa, League of Legends ve Dota, Pubg ve Fortnite oyunları arasındaki gizli rekabeti gösterebiliriz.

Battlefield 5 mi Call of Duty: Black Ops 4 mü?

Kimi rekabetler yapımcıları tarafından da körüklenen bir hal alır, hatta dijital ortamlardaki rekabet mahkeme salonlarına dahi sıçrarken, kimi rekabetler ise sadece oyuncular arasında yaşanır. Bu rekabetin en büyük örneklerinden biri de hiç şüphesiz Battlefield ve Call of Duty arasında yaşanan rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Battlefield oyuncuları Battlefield'in en iyi savaş oyunu olduğunu iddia ederken, Call of Duty oyuncuları özellikle multiplayer modlardaki başarısını ön plana çıkararak, Call of Duty'nin vazgeçilmez olduğunu vurgular. Battlefield 5 ve Call of Duty: Black Ops 4 duyuruları ardından da meşhur rekabet yine başladı. İki oyunun tanıtım videoları bile birbirine çok yakın tarihlerde yayınlandı. Peki iki oyun neler vaat ediyor. Doların alıp yürüdüğü, ülkemizde oyun fiyatlarının can yakıcı seviyelere geldiği günlerde. İki oyundan biri alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz? Bu videomuzda bu soruların cevabını aradık. Her iki oyuna ait paylaşılan bilgileri, derleyip seçimi size bıraktık.

Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 09:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2019 16:39
Battlefield 1, WW2 ya göre çok kötü bir oyun.oyunda bir akıcılık sağlamak çok zor.tamam 64 kişilik dev harita ama harbiden curcuna.belki benim oyun tarzima ters geldi.begenmedim sildim.kutuphanede duruyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tripliex
Tripliex 20.11.2018 14:14
"Call of Duty oyuncuları özellikle multiplayer modlardaki başarısı" ???

Dalga mı geçiyon birader? :D

Ayrıca başlıktaki soru çok saçma; iki oyunu kıyaslamak doğru bir analiz olmamakla birlikte eğer kıyaslayacak olsak bile hiçbir şey geniş savaş meydanlarında tanklarla, uçaklarla düşmanların kafasına bomba yağdırmak kadar enfes bir savaş oyunu atmosferi veremez. Kaldı ki COD'da araç kullanma veya yıkılma-parçalanma gibi partiküller bile yok. Battlefield'de binanın içindeki düşmana tank topunu yollayıp bina ile yerle bir etmenin keyfinden, stuka uçaklarıyla it dalaşına girmenin keyfine kadar hiçbir şey Battlefield'in yerini tutamaz. Şuan alanında rakipsiz bir oyundur Battlefield. COD'u kıyaslayacaksanız, CS-GO tarzı oyunlar ile kıyaslamanız daha yerinde olacaktır, çünkü tarzı o...
Kalan Karakter : 300 Gönder
lvrantum
lvrantum 10.06.2018 19:49
karşılaştırma saçma aynı tür oyun bile değil tarihsel olarak bahsediyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2018 18:08
Cod oyunculari özellikle multiplayer modlarında ki başarisi ni on plana çıkararak tan sonrasını okumadım
gvnaydn
gvnaydn 8.06.2018 09:19
cod'un multisi gerçekten rezil, bf 4'de çatışma hissini, bf 1'de savaş hissini fazlasıyla yaşadım, cod'da tatsız tuzsuz bomboş bir multi var. ww2'ye verdiğim paraya hala acıyorum, 2 saat bile oynamadım.
Luke Skywalker
Luke Skywalker 10.06.2018 11:44
BO3'ün multisi en sevdiğim multilerden biri Battlefield ve Cod içinde benzer bir şekilde BO4'te de güzel bir MP olabilir.
Manhunt Two
Manhunt Two 9.06.2018 00:25
Ww2'nin multisi gerçektende ruhsuz gibiydi.Ama CoD oyunlarının multisi bir başkadır.Rezil diyerek rezil olmuşsun aslında.CoD multileri ilk başlarda başyapıttı herkese ilham oldular sonra pek yeni şeyler katmayınca insanlar daha çok Bf tarzı multiye yöneldiler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlefield 5 vs Black Ops 4

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×