1/2

Battlefield: Bad Company 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Kaçacak yer yok!
Bir asker için açık hava her zaman iyidir, ama açık alanlar değil! Düşmana kendini göstermek istiyorsan, saklanmalısın. Senin geldiğini, ancak yediği kurşunlar ona fısıldar ve bunu duyduktan sonra da bildiklerini, birazdan düşeceği toprakla paylaşır. Üstelik bunun sana bir zararı da yoktur, ama tek şartla; saklanmalısın. Ancak bu sayede senin geldiğini herkes bilir ve yapmak istediğine izin verirler. İstemeden de olsa!

İkinci Dünya Savaşı temasıyla oyunculara merhaba diyen Battlefield (BF) ismi, geçirdiği üç büyük değişimin ardından Bad Company takısını aldı. Modern Orta Doğu’daki petrol savaşları ve bilimkurgu rüzgârlarının estiği 2142’nin sonrasında yeni bir seriden söz ediyoruz. İlk Bad Company, “Üç Kral” isimli filmden fazlasıyla esinlenilmiş ve daha önce görülmemiş derecede farklı bir BF oyunuydu. Diğer BF’lerde de zaman ve mekânlar olarak değişimler vardı, fakat bu kez “tek kişilik senaryosu” bulunan bir yapımla karşı karşıyaydık. Oyuncuların yoğun talebi ve DICE’in cömertliğiyle bu macera devam ediyor.

Battlefield: Bad Company 2

Yeni bir takım, yeni bir macera

Rutin keşif devriyesi esnasında ABD’li askerler, Rusların gizli bir takım işler üzerinde olduğunu fark ediyor ve harekete geçiyor. Zaten iki ülke arasında gerin halde bulunan ipler geriliyor ve karlı dağların tepelerinde ilk kurşun sesleri duyulmaya başlıyor. Bad Company 2’de (BC2) yer alan karakterler, ilk oyundakilerden farklı olacak. Hem asker, hem de düşünce yapıları olarak. Ayrıca yetkililerin bildirdiğine göre, ilk ve ikinci oyun arasında tarz benzerliği dışında hiçbir bağ bulunmuyor. Bad Company 2’de odaklanılan öncelikli noktayı tek kişilik oynanış oluşturuyor. Sadece kendi hareketlerimiz değil, ekip arkadaşlarımızın tercihleri de önemli. Soğuk iklimin yüzümüze vurduğu, beyaz karlarla gizlenebileceğimiz dağlar, güneşin etkisiyle sersemleyeceğimiz, rüzgârın savurduğu toz bulutları sebebiyle önümüzü görmekte zorlanacağımız ovalar, bir hayaleti andıran, ama mutlaka içinde sürpriz tuzaklar barındıracak olan köyler… Bad Company 2, size birkaç dakika önce yaptıklarınızı değil, hemen sonrasında yapmak zorunda olduklarınızı devamlı olarak hatırlatacak.

Haritalar, olabildiğince büyük ve özgür oynanışa imkân tanıyacak şekilde hazırlanıyor. Öyle ki ilerlememize engel teşkil edebilecek her şeyi de yok edebileceğiz. Destruction 2.0 motoru, inanılmaz fiziksel tepkileri monitörlerimize taşıyacak. İlk oyunda da yıkılabilir alanlar vardı, fakat BC2’de daha geliştirilmiş. Köprüler, binalar, kullanılabilir araçlar ve dahası, birkaç patlayıcı ve mermi sayesinde tuzla-buz edilebilecek.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×