1/3

Battlefield: Bad Company 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Şarjörde tek bir mermi bile kalmayacak!
Savaş zamanı giderek yaklaşıyor. Yılın en çok beklenen FPS'lerinden olan Bad Company 2, PS3'te gerçekleştirilen betanın ardından şimdi de PC'de. Muhteşem grafikleri, devasa haritaları ve kesintisiz aksiyon duygusuyla ön plana çıkan yapım, bakalım EA yetkililerinin de belirttiği gibi Modern Warfare 2'yi alt edebilecek mi?

Bad Company 2, şimdilik beta olarak PC'lerimize konuk oluyor. Oynayabileceğimiz tek bir harita var. Öncelikle sınıfımızı belirlemek gerekli. Bunlar; Assault, Engineer, Medic ve Recon. Kesintisiz olarak savaşmak istiyorsanız Assault, teknik bilginizi konuşturarak tank, atv ve helikopter gibi araçları tamir etmek için Engineer, elinizdeki sağlık paketleriyle tüm ekibi diri tutmayı amaçlıyorsanız Medic, haritanın en kuytu noktasında gizlenerek sizden habersiz askerleri avlamak istiyorsanız da Recon sınıfını seçmelisiniz. Her sınıfta default olarak hazırlanmış silah ve ekipmanlar bulunuyor. Göstereceğiniz başarılar sonucu bunları değiştirmek de sizin elinizde. Uzatmadan server seçiyoruz ve nihayet bölgedeyiz...

Battlefield: Bad Company 2

Ölüme doğru yol almak
Kargo uçağından paraşüt yardımıyla gökyüzünde süzülürken, birazdan inmek üzere olacağınız ölüm alanının ne kadar geniş ve detaylı olduğunu görebilirsiniz. Şunu net söyleyebilirim ki, Bad Company 2'nin gerçekten çok iyi grafikleri var. Üstelik beta olması bir kenara, çoklu oyuncu modlarında görsellik olarak bazı kırpılmaların yapıldığını da sayarsak, güçlü sisteminiz olmadan eğlence aramanız hayal olacaktır.

Çevrenizde hızla gelişen olaylar, sizi direkt olarak mücadeleye odaklıyor. Havadan bombardıman yapan helikopterler, atv kullanarak kaçışan askerler, tank zırhına güven ederek binaları parçalayan birlikler, tam bir görsel şölen oluşturuyor. Yapımda Modern Warfare 2'ye nazaran daha ağır oynanış var. Tabii ki bunda perk sisteminin de etkisi vardır. Büyük haritanın olması, istediğiniz gibi dolaşacağınız anlamına gelmiyor. Zira genellikle yüksek noktalara konuşlanan keskin nişancılar, ortalıkta deyim yerindeyse "başıboş gezinen" insanlar arıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×