1/2

Battlestations: Midway

Serkan Selim YILDIZ
Serkan Selim YILDIZ 3.06.2010 - 12:31
Bu tarzda farklı bir oynanabilirlik arıyorsanız, burayı tıklayın
Farklı bir çatışma

Ne zamandır böyle bir oyun hayal ediyordum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine indirmiştim demo’yu, böyle bir oyunun çıkacağından haberdar değildim. Şu ana kadar pek tatmadığımız türde bir yapım Battlestations Midway. Öncelikle indirecek arkadaşlara bir hatırlatma yapayım; oyunumuzun demo’su sadece Multiplayer olarak mevcut ve 570 mb. Adını daha önce duymadığım yapımdan pek de büyük bir beklentim yoktu. (Aslında her oyunda böyle olmalıyız, hayal kırıklığına uğramamamız için) İndirdikten sonra Setup’a tıkladım.

Güzel bir demo menüsü karşıladı beni. Arka planda güzel şeyler oluyor. Gemi, uçak vb araçlar birbiriyle çatışıyorlar. Hemen üstte Amerika ile Japon bayrakları dikkatimi çekti. Yapımımızda sadece Amerika ve Japon birimleri bulunuyor bunu da hatırlatalım. Ayarlarda değişiklikler yaparken bir şey dikkatimi çekti “Screen Effect” seçeneğinde “Bloom” efekti var. Bu bildiğimiz bir şey de, dikkat çekici olan “Old Film” efekti. Bu efekti açtığımızda grafikler eski film tarzında görünüyor. Yani görüntü siyah beyaz ve ekranda bazı efektler mevcut. Bence gayet iyi olmuş.

ABD ve Japonya

Multiplayer menüde seçilen iki ülke için de ayrı şeyler mevcut. Demo’da seçili olan haritada Japonya savunma yapıyor. Japonya kara parçasına sahipken, Amerika uçak gemileriyle geliyor. Demo’da mevcut olan haritada 8 kişiye kadar destek vardı. 4 oyuncu Amerika, 4 oyuncu da Japonya şeklinde. Deneme imkânımız olmadı ama sanırım birliklerimizi ayrı ayrı seçiyoruz. Yani oyunda gemileri ayrı bir kişi, uçakları ayrı bir kişi kontrol edebiliyor. Biz demo’yu iki kişi test edebildik ve testimizde tüm araçlar bizim kontrolümüzdeydi.

Yapımımızı açtığımız anda biraz yabancı bir ekran çıkıyor karşımıza. Öncelikle kontrolleri iyi bilmeliyiz. Her şey kontrolümüz altında olmalı. “Ctrl” tuşuyla ürettiğimiz araçların üretim merkezlerini değişiyoruz. “Shift” tuşuyla da üreteceğimiz araçları seçiyoruz. Ürettiğimiz araçların modelini seçmenin yanında silah türünü de değiştirebilme imkânımızın olduğunu hatırlatalım.

Grafiklere göz attığımızda hoş görünen deniz dikkatimizi çekiyor. Her şey uzaktan gayet iyi gözüküyor. Gemilerimizin içinde hareket eden ekip elemanlarını görebiliyoruz bu gerçekten çok hoş. Araçlarımız gayet detaylı. Fakat kaplamalar benim pek hoşuma gitmedi. Yeterince yüksek kalitede değil kaplamalar. Yine de yeterince iyi grafiklerle Battlestations Midway benim gözüme girebildi. Ses ve efektler de iyi sayılır. Müzikler de atmosferi yansıtıyor. Çatışma anına göre değişen müzikler mevcut.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×