1/3

Bayonetta

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 3.06.2010 - 12:31
Bu güzele dikkat etmek lazım!
Platformlar XBox 360
Bayonetta
  • Yapımcı - Yayıncı Platinum Games - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 91
2 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%90
Artılar Saf aksiyon, sinematik sahneler, eğlendirici oyun yapısı
Eksiler Hikaye anlatımında eksiklikler, nadir performans problemleri
Hideki Kamiya'nın yapımcısı olduğu 2001 tarihli Devil May Cry, aksiyon oyunu piyasasına bomba gibi düşmüş, birçok hayran yaratmıştı. Şimdi biraz Devil May Cry alalım, içine seksi mi seksi bir kadın koyalım, bir de oyunu daha da iyi hale getirelim. İşte Bayonetta bunların karışımı. Ortaya çıkan ürün ise bu üç faktörün birleşmesinden daha da öte.

Kalan son cadı

Bayonetta'nın hikayesi ise Umbran Cadıları ve Lumen Bilgeleri arasındaki savaşları konu alıyor. Işığın tarafında olan Lumen’ler ve karanlığın tarafında olan Umbran’lar birbirlerine duydukları derin saygı, günün birinde iki tarafın birbirine düşmesiyle sonuçlanır. Büyük savaşlar gerçekleşir ve sonrasında geriye tek bir Umbran Cadısı kalır: Bayonetta.

Bayonetta
"Yapımda boyumuzdan büyük düşmanlarla karşılaşıyoruz."

Oyunda tam bir iyi ve kötü ayrımı yok. Umbran Cadıları evrenin dengesini sağlamak için kötü taraftalar. Ancak Bayonetta'yı canlandırırken hiçbir zaman kötü tarafta gibi hissetmiyorsunuz, sadece amacına ulaşmasını sağlıyorsunuz. Zaten yapımın ilgi çekici taraflarından biri karakterin göze de hitap ediyor olması. Yaptığı her harekette bir seksilik mevcut. Oyunu oynamanızın asıl nedenlerinden biri de bu yüzden karakterin kendisi oluyor. Eminiz siz oynarken yanınızdakiler izlemekten sıkılmayacaklardır.

Bayonetta

Yönetmen Koltuğu

Hideki Kamiya

Bayonetta kaliteli bir yapım, böylesi bir proje arkasında da oldukça başarılı bir isim Hideki Kamiya var. 19 Aralık 1970’te doğan Kamiya geçmişte oldukça önemli oyunlar üstünde çalıştı. 1994’te Capcom’a giren Hideki Kamiya, ilk olarak Resident Evil 1’de yer aldı. Direktör olarak Resident Evil 2’yi, daha sonra ise Devil May Cry ve Viewtiful Joe’yu geliştirdi. 2006’da Capcom’a bağlı Clover Studios’un geliştirdiği, sanat eseri görselliği ve sıra dışılığıyla adından söz ettiren Okami’yi PS2 platformunda oyun dünyasına kazandırdı. 2006 sonunda Clover Studios’un Capcom tarafından kapatılmasından bir süre önce, meslektaşları Atsushi Inaba ve Shinji Mikami gibi yapımcılarla birlikte bir firma kurdu. Firma daha sonra Platinum Games ismini aldı ve üç oyunun dağıtımı için Sega ile anlaştı.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×