1/2

Bionic Commando

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yeni göreve eski dost
Platformlar PC
Bionic Commando
Merlin Puanı 77
Artılar Eğlenceli oynanış
Eksiler Anti-aliasing eksikliği belli oluyor, Draw Distance sorunu
Yeni nesil kavramı, her yönden çeşitlilik vaat eden bir tanım. Bunun içerisine, tekniksel anlamda detaylar girdiği gibi, hikâye odaklı çalışmalar da girebiliyor. Yapımcılar, sıfırdan yeni bir oyun geliştirmek yerine, bazen eski oyunların yeni versiyonlarını hazırlıyor veya üzerinden devam eden bir senaryo oluşturarak, eski seriyi yepyeni bir hale getirebiliyorlar. Tabii ki işin zor kısmı, oyunun özünü korumayı başarabilmek. Artık bu detay da yapımcıların maharetine kalmış.

Bazen tek bir adam, herkesin umudu olur

Bionic Commando, sinematik bir videoyla başlıyor. Yapımda, Nathan Spencer’ı kontrol ediyoruz. Geliştirilen teknolojiler, yine en büyük baş belası olarak gözükmektedir. Savunma güçleriyle Spencer arasında yaşanan anlaşmazlıklar sonucu, kahramanımızın öldürülmesine karar verilmiş ve hapse atılmıştır. Ayrıca yine bu güçler tarafından ona sağlanan biyonik kolu da alınmıştır. Bu olayların ardından, bilinmeyen güçler tarafından, Ascension Şehri’ne biyolojik bir saldırı gerçekleştirilir. Yetkililer, Spencer’la konuşur ve durum hakkında bilgi vererek, belki binlerce belki de milyonlarca kişinin öldüğünü söyleyerek, onu göreve çağırır.

Bionic Commando
"Bir zamanlar gözden çıkartılan Nathan Spencer, şimdi ihtiyaç duyulan tek kurtarıcı."

Maceraya harabe bir evde başlıyoruz. Biraz etrafı gezerek kontrollere alışmaya, birkaç düşman öldürerek de rakiplerimizin zorluk seviyesini kavramaya çalışıyoruz. F ile güçlü yumruklar atabiliyor, E tuşuyla, sert atlayışlar yapabiliyor, Shift’e basarak hedef alma pozisyonuna geliyor, farenin sol tuşuna basarak ateş edebiliyor, sağ tuşu sayesinde ise biyonik kolumuzu kullanabiliyoruz. Bu ve bunun gibi durumlarda oyun, detaylı olarak bizi bilgilendiriyor. Ufak bir pasta dilimi tadındaki kısa bölümü atlattıktan sonra, kendimizi bir eğitim arenasında buluyoruz. Karşımızda orijinal tasarımlardaki Bionic Commando var. Bir yerlere tutunarak ilerlemeyi, nesneleri kullanmayı, düşmanlarımıza fırlatmayı ve geri kalanı, bu kısa turları tamamlayarak öğrenebiliyor ve asıl maceramıza tekrar geri dönüyoruz.

Bionic Commando
"Biyonik kolumuzla düşmanları kendimize çekip, dövebiliyoruz."

Hedef doğrultusunda

Tamamen yıkılmış, harap ve yaşam belirtisinden yoksun bir şehrin evlerinde, sokaklarında veya kanalizasyonlarında mücadele ediyoruz. Yapmamız gerekenlerin çok büyük kısmı, genellikle biyonik kolumuza bağlı. Onun sayesinde çevredeki hemen her yere tutunabiliyoruz. İstersek düşmanlarımızı kendimize çekerek onlara zarar verebiliyoruz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×