Bir dönemin efsane serisi olan Onimusha geri mi dönüyor?

Bir dönemin efsane serisi olan Onimusha geri mi dönüyor?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 14.04.2018 - 20:12
Bundan daha iyi bir haber olamazdı

Onimusha serisi özellikle gençliğini benim gibi PS2 döneminde geçirmiş olan oyuncular için oldukça önemli bir yere sahip. Samanosuke'nin maceralarına tanıklık ettiğimiz oyun özellikle Jean Reno'nun dahil olduğu 3. oyun ile birlikte altın çağını da yaşamıştı. Bu oyunun açılış zamanında ağzımızı açık bırakan açılış sinematiği hala hafızamda olduğu gibi duruyor. İşte bu kadar önemli bir seri olan Onimusha için tekrar harekete geçildi.

Yeni Onimusha oyunu için düğmeye basıldı

Capcom'un birçok ülkeyi kapsayan bir patent aldığı ve Onimusha ismini tekrar tescillediği ortaya çıktı. Firma Meksika, Kanada, Filipinler ve Avusturalya dahil olmak üzere birçok ülkede oyunun ismini br kez daha lisanslamış durumda. Bu bağlamda Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü gibi önemli kurumlarda oyunun ismi tescil edilmiş. Onimusha ismi hem kutulu hem dijital hem de akıllı telefonlar için tescil edilerek olarak gerekli adımlar da atılmış. 

Tabi alınan bu lisans sonrasında Capcom'dan herhangi bir açıklama gelmiş değil. umarız oyunun isminin tekrar tescil edilmesi yeni bir oyunun ya da serinin sıfırdan yeniden ele alınmasının bir habercisidir. Hadi Capcom, sevindir bizi!


Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 01:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 01:27
NIOH sağolsun o oyun tutunca ONIMUSHAnın çıkacagını biliyordum. Capcom ne satarsa onu yapar. Önce bir HD collection yapmaları lazım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2018 20:26
Sevindirici bir haber. Günümüz teknolojisiyle cok etkileyici bir oyun yapma potansiyeli yüksek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MasterChief
MasterChief 16.04.2018 00:20
İlk üç oyunu efsaneydi.Jubei yide unutmamak lazim:)
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 15.04.2018 18:03
seriyi o kadar eskittilerki etrsafta bilen kalmadı.bilenlerin çoğu 30 yaş üstü ve çoğu artık ya oyun oynamayı bıraktı yada eskisi kadar zaman ayır(a)mıyor.çıkarsa eskisi gibi yapmazlar.ya yepyeni alakasız bir iş olur yada mobil yada sadece japonya da özel bir iş çıkabilir.open world,rpg ile süslenmiş hafif soul vari dinamiklerle güzel olabilir aslında.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2018 09:03
4. Oyunda serinin içine mıçtılar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×