Biraz Portal, biraz Zelda, bolca da kedi!

Biraz Portal, biraz Zelda, bolca da kedi!

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 18.10.2013 - 22:25
Kickstarter'ın yeni cevheri
Kickstarter'da artık sadece eski yapımcıların nostalji bazlı oyunları değil, indie cevherler de ses getirmeye başladı. Bunlardan en sonuncusu da Scale. Arizonalı oyun geliştiricisi Steve Swink'in projesi geçtiğimiz gün start aldı ve sadece bugüne kadar 25.000$ topladı bile. Oyunu bu denli ilgi çekici yapan şey ana mekaniği. Elimizdeki silahımızla oyun dünyasındaki neredeyse her objenin boyutunu değiştirebiliyoruz. Bulmacaları böyle çözüyoruz ve sırları böyle keşfediyoruz. Örneğin uzak platformlara etraftaki bir kelebeği büyütüp, sırtına binmek suretiyle ulaşıyoruz, canavarları küçültüyor, koskocaman evleri ufaltıp cebimize koyuyoruz. Bu bakımdan Portal'a benziyor. Açık uçlu, çizgi film grafikleriyle süslü ve gizemlerle dolu dünyası da Zelda'dan esinlenilmiş. Kedi kısmı ise hikâyesinden geliyor. Yaptığı cihazın yarattığı hasardan dolayı hapse atılan kahramanımız, el konulan kedisini kurtarmak üzere çıkıyor yola. Eğer kulağınıza iyi bir fikir gibi geldiyse şu linkten destek verebilirsiniz. Resmin aşağısında da Kickstarter sayfasında paylaşılan soundtrack'i var. İyi dinlemeler!

Biraz Portal, biraz Zelda, bolca da kedi!
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 14:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×