Blizzard oyunları XP ve Vista'ya veda ediyor

Blizzard oyunları XP ve Vista'ya veda ediyor

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 20.07.2017 - 10:45
Bye bye all, bye bye happiness...
Oyun dünyasının özellikle PC platformu tarafında bir numaralı geliştiricilerinden biri olan Blizzard, o kadar uzun süredir bizimle birlikte ki, artık PC'de oyun denildiğinde aklımıza ilk gelen isimlerden biri oluyor. Bugün ise Blizzard'dan bizleri biraz üzen, aslında üzen demeyelim de duygulandıran bir haber geldi.

Blizzard oyunları XP ve Vista'ya veda ediyor
Birçoğumuzun kabul edeceği gibi belki de Microsoft'un elinden çıkan en iyi işletim sistemlerinden biri olan Windows XP desteği ve XP ile birlikte pek de gönlümüzde yer edinmeyen Windows Vista desteği Ekim ayından itibaren tüm Blizzard oyunlarından kaldırılacak. Geçtiğimiz Şubat ayında yeşil ışık yakılan bu karar için Blizzard'dan gelen açıklama ise şöyle:

"Belirtmiş olduğumuz işletim sistemlerinden desteğimizi kestikten sonra Blizzard oyunları artık bu işletim sistemlerinde çalışmayacak. Eski işletim sistemlerini kullanan kullanıcıların yeni işletim sistemlerine geçmesini tavsiye ediyoruz. Yeni detaylar geldikçe kullanıcıları bilgilendirmeye devam edeceğiz."

Blizzard oyunları XP ve Vista'ya veda ediyor
Uzun lafın kısası, Ekim ayına kadar eğer hala daha Windows XP veya Vista kullanıyorsanız, artık yeni bir işletim sistemine geçmeniz gerekiyor. XP'den vazgeçemeyenlerin ise Windows 10'dan memnun kalabileceğini de belirtelim. Kendisi gayet hızlı çalışıyor.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 03:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2017 12:50
Eski bilgisayarlar hala bu sistemleri kullanıyor. Ama zaten o eaki sistemlerle oyun oynayan kalmadı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2017 11:43
Oyun için kullanan kalmadı ki Vista ile XP yi. Çeksinler fişi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×