Brooke Burke

Erdem Maşlak
Erdem Maşlak 3.06.2010 - 12:31
Araba oyunu bayanları ve şovun arenası NFS sohbeti.

Kaynak: GameSpy

Arabaların, bayanlara oranla erkek merkezli bir sektör olduğu aşikar. Trafikten ziyade aynı işin şov dünyasında bayanlara daha çok rastlarız. Biraz konudan kopuk gibi dursa da şimdi de size bizim dünyamızı sormak istiyorum. Biz, yani şu yazıyı okuyan topluluk, oyuncuyuz. Oyun, araba, şov ve cazibeli bayanlar. Bu ifadelerin kesişimi bize son zamanların en spektaküler oyunu olan Need for Speed: UnderGround’u işaret ediyor. Serinin ikincisi de kapıda olduğuna göre artık soluklar tutuldu. Heyecan yaratan bir diğer nokta da ilk oyunda olduğu gibi aralarda belirecek olan hatunlar. Kadın vücudunun bir simge olarak gösterilip gösterilmemesi konusuna burada değinmek istemediğimi belirterek yine de oyunda görünen güzelliklerin de işe tatlı bir hava kattığını kabul etmemek imkansız. Bu güzelliklerden biri de oyunda karşımıza çıkacak olan Brooke Burke. Hoş, onun jenerasyonuna yaşım dolayısıyla yetişemediysem de kendisinin esaslı bir bayan olduğu su götürmez bir gerçek. Biz de Brooke Burke’un GameSpy’a vermiş olduğu röportaja kulak kabartalım bakalım.

GameSpy: İlk TV şovu, ardından televizyon filmleri ve şimdi de oyun?
Brooke Burke: Yıllardır oyun oynuyorum, hep bu tarz bir fırsat arzuluyordum. Zamanlama benim için doğru; çünkü oyun dünyası son yıllarda neredeyse hayatla iç içe olmaya başladı. Hayranlarım ve oyun dünyasıyla yakından haşır neşir olan insanların tamamı da aynı kişiler.

GameSpy: Gerçek yaşamınızda da amatör olarak yada sırf zevk için sokak yarışları ile ilgilenir misiniz?
Brooke Burke: Tabi ki! Birkaç tane spor arabam var ve bunun içerisindeyim bile denebilir. 

GameSpy: Üzerinde modifikasyon yaptığınız araçlarınızla etrafta dolaşır mıydınız?
Brooke Burke: Ferrari Maranello bence hoş. Ona da büyük eklemeler yapmaya gerek duymazdım herhalde. [:)]

GameSpy: Need for Speed: UnderGround 2’de sizi yarışçılara tavsiyelerde bulunan birisi olarak görüyoruz. Peki siz nasıl bir sürücüsünüzdür?
Brooke Burke: Oyunda gösterilen kadar iyi bir sürücü değilimdir, bundan emin olabilirsin. Sana şunu söyleyebilirim ki, gerçek yaşamımda da oyundaki kadar süremezdim herhalde. Çünkü iki tane çocuğum var, ve güvenli sürüşün beni gideceğim yere götürmede hızdan daha sihirli olduğunu düşünüyorum. Dışarıda, diğer şoförlerle aynı yolda asla çok dikkatli olamazsın.

GameSpy: Bu seri uzun bir süredir etrafta. Başarısındaki sır sizce nedir?
Brooke Burke: Tarihteki her büyük oyunun başarısında aynı sır var. İnsanların gerçek hayatlarında yapamayacakları, cesaret edemeyecekleri yada imkan bulamayacakları şeyleri yapmalarına imkan veriyor. Ve düşününce de çok çekici bir ifade buluyoruz, öyle değil mi?

GameSpy: Bunu sevenlerin bu oyunu oynamak istemelerindeki bir numaralı neden…?
Brooke Burke: Asla eskimez. Oyunu açtığınızda etrafta pek çok yeni şey görüyorsunuz, her oynayışınızda farklı bir tecrübe yaşıyorsunuz. Tonlarca farklı araba, yarış tipi ve yol var. Sizin oyundaki farklılığınız ise oynanıştaki devasa bir parça. İstediğiniz gibi arabalarla oynamalarda bulunabilirsiniz. Bu işle ilgilenen herkes oyunun gerçekçiliği yakalamada büyük bir başarı sağladığını görecekler.

GameSpy: Neden insanlar otomotiv sektörüyle bu kadar ilgililer?
Brooke Burke: Bunu sorduğuna inanamıyorum. Arabalar çok karizmatiktir.

GameSpy: Hangisi daha eğlenceliydi? NFS:UG 2 ile çıkardığınız iş mi, yoksa Atari’nin Trivial Pursuit oyununda yaptığınız mı?
Brooke Burke: Hadi, yapma!.. … Şöyle düşün. NFS’de cool bir karakteri oynama şansı yakaladım. “Rachel” kişisini yaratmada EA’e yardım ettim, bütün seslendirmelerimi kendim yaptım ve olaya bir miktar da hoş bir görüntü koydum. Trivial Pursuit’de ise ekranda yer almadığım için beni görme imkanınız yok. Sadece etrafta kutlamamalar falan yapılırken sesimi duyabiliyorsunuz. Hangisinin daha eğlenceli göründüğünü tahmin edebilirsiniz sanrım.

GameSpy: EA bu veya başka tarz bir işte daha sizinle çalışmak istese yine yapar mıydınız?
Brooke Burke: Şaka mı yapıyorsun? Tabi ki cevabım evet olurdu. Böylesi bir tecrübe muhteşemdi, bunu tekrar yakalama şansım olsaydı gerçekten yapardım.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2022 23:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
Brooke Burke

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×