1/2

Brothers In Arms: Earned In Blood

Brothers In Arms: Earned In Blood

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Omuz omuza çarpışan kardeşler, düşmanlarla çarpışmayı sürdürüyorlar.
Devam oyunları çoğu zaman iki sebepten dolayı hazırlanır; ya ilki çok sevilmiştir ve bunun sürmesi için yapılır, ya da pek tutmamıştır ve bundan ders alıp hataları onarılmış daha kaliteli bir oyun yaratmak için hazırlanır. Brothers In Arms: Road to Hill 30’un devamı Earned In Blood, kesinlikle ilk gruba dahil edilebilecek bir oyun olacak. Road to Hill 30, tarihsel gerçeklik içeren görevleri ve bu görevlerin bilgisayar ortamına oldukça gerçekçi fizik ve yapay zekayla aktarılmasıyla oyunculardan koca bir alkış almıştı. Bu durum da, bir devam oyunu hazırlanması için gerekli şartı sağlamış oldu.

Sıcak temas sürüyor

Road to Hill 30, ünlü Normandiya çıkartmasını ele alaraktan devam ediyordu. Kuzey Fransa sınırları içerisinde ölüm kusmakta olan Alman’lara karşı mücadele ediyorduk. Bir süre sonra yanımıza kendi askerlerimizi de alıyor, onları gerçekçi ve taktiksel biçimde kontrol etme şansına sahip oluyorduk. Bu da oyunun atmosferini körüklüyor ve heyecanlı bir hale getiriyordu. Earned In Blood’la birlikte bu özellikler gelişerek, çok daha gerçekçi biçimde karşımıza çıkacaklar.

Takım bazlı oynanış burada da devam edecek. Emrimizde bulunan askerleri, görevler içerisinde taktiksel olarak kullanacak ve böylece bir yandan FPS oynarken, diğer yandan da strateji öğelerini kullanıyor olacağız. Yeni oyundaki görevler, ilkindeki ile bağlantılı olacak, hatta Road to Hill 30’u oynamış olan arkadaşlar, burada tanıdık mekanlar ile karşılaşabilecekler. Yalnız yapımcıların belirttiği ufak ama güzel bir ayrıntı var; Earned In Blood’ı oynayabilmek için illaki ilk oyunu oynamış olmak gerekmeyecek, alışma süresi oldukça kısa olmakla birlikte rahat bir oynanış bizi bekleyecek.

Yapımını Gearbox Software’in üstlendiği Earned In Blood’da Joe “Red” Hartsock’u kontrol edeceğiz, ki kendisi ilk oyundaki kahramanımız Matt Baker’ın da takımında bulunan bir eleman. Takım bazlı ve savaş içerikli yapımlarda üzerine özellikle eğilinmesi gereken konuların başında yapay zeka gelir. İlk oyunda yeterince iyi ve taktiksel olarak hareket eden bir yapay zeka gözlemlenebiliyordu. Burada da bu özellik daha da artarak devam edecek. E3 fuarında gösterilen video’lardan edinilen izlenimlere göre, özellikle kuşatma ve tuzağa düşürme konusunda yapay zekanın gelecek vaadettiği belirtildi. Daha da önemlisi, çevresel detayları da göz önüne alarak, yapay zeka avantaj veya dezavantajları lehine çevirmeye çalışabiliyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×