Casual ve Mobil oyunlarda anlayış değişiyor mu?

Ali Osman Uz
Ali Osman Uz 31.12.2010 - 09:43
Casual ve Mobil oyunlar yükselişte
Reuters’dan gelen açıklamaya göre 2011 yılı casual (basit, ayrıntısız oyunlar) ve mobil oyunların yılı olacak. Bu seneki klasik oyun satışları 2009’a göre %4 düşüş göstermiş. Facebook gibi sosyal ağlardaki ve iPhone gibi taşınabilir casual oyun platformlarındaki oyunlar ise müthiş bir yükseliş gösteriyor. Ayrıca DLC (indirilebilir içerik) ve oyun içinde gerçek para harcatma kullanımları da oyunlarda artış göstermekte. Gerçekten oyun dünyasına baktığımız zaman Farmville (ve diğer Ville oyunları), Infinity Blade ve Angry Birds gibi yapımların başarısı yadsınamaz. PC ve konsol tutkunlarının pek hoşuna gitmeyecek gibi gözükse de oyun firmalarının gittikçe sosyal ağlara ve taşınabilir cihazlara yöneldiğini söyleyebiliriz. Bu yönelişin altında da tabii ki ulaşılan oyuncu sayısı ve sonuç olarak para yatıyor.

Casual ve Mobil oyunlarda anlayış değişiyor mu?
Umarız oyun firmaları önümüzdeki yıllarda bizleri unutacak kadar sosyal oyun piyasasına odaklanmazlar. 
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.10.2022 07:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
Casual ve Mobil oyunlarda anlayış değişiyor mu?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×