Banner Resmi

Cep telefonları için Pokemon GO tarzı Minecraft oyunu geliyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 7.05.2019 - 16:21
Microsoft'un yeni "dev" projesi

Microsoft, Minecraft Go için kolları sıvadı. 6 Temmuz 2016'da piyasaya sürülen mobil oyun Pokemon GO, oyun dünyasına adeta bomba gibi düşmüştü diyebiliriz. Kısa bir süre içinde fenomene dönüşen oyun, sadece oyunseverlerin değil, her kesime hitap eden bir oyun olmuştu. Görünüşe bakılırsa Microsoft da Nintendo'ya milyon dolar kazandıran oyunun izinden gitmek istiyor. Microsoft, Pokemon GO benzeri Minecraft oyunu için kısa bir tanıtım videosu yayınladı. Yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Pokemon GO mobile tarzında Minecraft oyunu geliyor

Microsoft'un yeni projesi ortaya çıktı. Görünüşe bakılırsa teknoloji devi, Pokemon Go tarzı yeni bir mobil Minecraft oyunu üzerinde çalışıyor. Yayınlanan videoda yer alan bilgilere göre oyunun tanıtımı  17 Mayıs'ta yapılacak. Yeni oyunun Minecraft GO olacağı yorumları yapılıyor. 

Pokemon Go sadece 2018 yılında, Nintendo'ya 800 milyon dolara yakın para kazandırmıştı. Oyun içi ödeme yöntemlerinin bulunduğu Pokemon Go çıkış yaptığı 2016 yılından itibaren, 2.2 milyar dolar hasılat elde ederek, adeta Pokemonların gücünü tüm dünyaya gösterdi diyebiliriz. Bakalım Microsoft'un Minecraft'ı aynı etkiyi yaratabilecek mi?

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2022 03:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.05.2019 07:46
Hayır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.05.2019 19:30
Bende meraklandım.Ama Pokemonun zaten keşif ve eko sistem mantığı vardı ( Ruh pokemonu geçe çıkar , şu pokemonu şu civarında olur , vb... ). Minecraft muhtemelen daha farklı mekanikler ekler...En azından eklemeli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cep telefonları için Pokemon GO tarzı Minecraft oyunu geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×