Cinsel taciz suçu GTA Online'ın sayesinde ortaya çıktı

Korhan ONUK
Korhan ONUK 29.11.2018 - 15:00
Açık unutulan mikrofon olayı ortaya çıkardı.

Oyunların zararlı olup olmadığı yıllardır tartışılan konulardan birisi. Özellikle Türk basını oyunların zararı söz konusu olduğunda en ufak bir fırsatı bile kaçırmamaya özen gösteriyor. Bugün dünya basınında yer alan bir haber ise, oyunların bazen yararlı da olabildiğini göstermiş durumda. 

Tacizci, GTA Online sayesinde tutuklandı

CNN'de yer alan habere göre Daniel Enrique Fabian adındaki Floridalı genç, 15 yaşındaki bir kıza cinsel tacizden dolayı tutuklandı. 21 Kasım 2018 tarihinde New Port Richey'deki evinde oyun oynarken tutuklanan şahsın suçunun ortaya çıkma şekli ise oldukça ilginç.

Fabian, evindeki PlayStation 4 üzerinde mikrofonu açık bir şekilde GTA Online oynuyormuş. Oyunu oynadığı oyunculara evinde bulunan bir kız ile ilişkiye gireceğini söylemiş.  Oyunu açık bırakarak içeriye gitmiş. Bu sırada olaya tanık olan oyunculardan birisi, 15 yaşlarında bir kızın Fabian'a karşı geldiğini duymuş. Polise haber veren oyuncu, Fabian'ın göz altına alınmasını  sağlamış. Oyuncunun DNA'sı ile tacize uğrayan 15 yaşındaki kızın üzerinden alınan DNA'ların uyuşması ve kurbanın verdiği ifade sonucunda da Fabian hapsi boylamış. 

Bu olayın bu kadar önemli olmasının nedenlerinden bir tanesi; ilk defa online bir oyunun sesli konuşma sistemi sayesinde tanık kabul edilmiş olması. GTA Online'ın böyle bir şeye vesile olmuş olması sizce de ilginç değil mi?

Cinsel taciz suçu GTA Online sayesinde ortaya çıktı

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 18:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2018 16:45
biz gta oynayınca mikrofona tecavüz ediyorlar bir kıza değil
Selanikli
Selanikli 30.11.2018 22:29
ABD'nin ve AB yasalarını seviyorum herkes hak ettiğini görüyor ama benim esas merak ettiğim 15 yaşında ki bir kızın böyle bir hayvanın evinde ne arıyor olması ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2018 22:27
GTA oynayanlar bilir eğer birinin mikrofonu açıksa o mikrofona tecavüz eder ben hiç tecavüz etmedim çünkü mikrofon takmıyorum sonra bana tecavüz etmeye başlarlar bikerisinde arkadaşıma yapmışlardı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2018 19:44
Garip ama üzücü bir olay GTA 5 online nin yararı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2018 16:16
İşte oyunların yararı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cinsel taciz suçu GTA Online sayesinde ortaya çıktı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×