1/2

Cooler Master CM Storm Ceres 500

Mert Günhan
Mert Günhan 28.03.2014 - 16:20
Oyuncular için rahatlık!
Oyun kulaklığı dediğimiz zaman, gerçekten de bunun ne kadar hassas bir konu olduğunu sadece oyuncular bilir. Bir oyunun içerisinde bulunan en ufak sesleri bile duyabilmek, keskin nişancı tüfeği ile rakibinin ayak seslerini bir tilki gibi soteye yatıp dinlemek, bunlar bir oyuncunun kulaklık ihtiyacını tepelere çıkartan elementlerden.

Teknik Özellikler
Sürücü : 40mm
Frekans yanıtı : 20hz-20,000hz
Empedans : 32 Ohms
Hassasiyet@1KHz : 116dB -+ 4dB
Konnektör : 3.5mm jack/ USB
Kablo uzunluğu : 3m
Pick-up pattern : Omni-directional (çok yönlü)
Frekans yanıtı : 100 Hz - 10,000 hz
Hassasiyet : -54 +-3dB
Kumanda : Çıkartılabilir mik / Ses kontrolü / Mik ses kapatma / Pc-konsol modu değişimi
Sistem Gereksinimi : Windows® XP, Vista, 7, Windows® 8
Usb 2.0, 3.5mm Ses ve Mikrofon Girişi

Bu sebeple, biz oyuncular için oyuncu kulaklığı mevzusunun önemi büyük. Neyse ki oyuncuların günümüzde eskiye göre daha fazla seçeneği var, Cooler Master’ın CM Storm Ceres 500’ü ise kesinlikle piyasada bulabileceğiniz sağlam seçeneklerden.

CM Storm Ceres, öncelikle siyah beyaz rengi ile öne çıkan bir kulaklık. Eğer siz de yeni jenerasyon kulaklıkların aşırı renklerini benim gibi sevmiyorsanız, Ceres’in siyah beyaz uyumu, makinenizle birlikte oldukça hoş görünecektir.

Cooler Master CM Storm Ceres 500
Ceres, biraz ağır bir kulaklık, fakat bu ağırlığı kulakta tamamen rahat duracak kadar büyük olmasından kaynaklı, yanlarında bulunan ayarlama kelepçeleri gayet sağlam bir şekilde kafanıza oturmanızı sağlarken, kulaklık kısımları kesinlikle uzun kullanımlarda kulakları yormayacak cinsten. Özellikle oyuncuların saatlerce monitör karşısında vakit erittiğini düşünürsek, bu gayet önemli bir özellik.

Ceres’in kutusundan bir adet söküp takılabilir mikrofon, bir adet uzatma kablosu, 3.5mm adaptere RCA kabloları ve tabii ki kulaklığın kendisi çıkıyor.

Cooler Master, gerçekten kulaklığın bütünlüğünde çok güzel bir tat yakalamış, özellikle kulaklık kısmının içinde kullanılan kumaşlar son zamanlarda gördüklerimiz arasında gerçekten rahat ve kullanışlı. Hem kulağı tahriş etmemesi bakımından hem de tam oturması bakımından gayet oyuncular için elverişli.

Cooler Master CM Storm Ceres 500
Üst, bant kısmına baktığımız zaman,  kullanılan derinin gayet sağlam olduğunu görüyoruz. Sentetik bir materyal olsa bile gerçek deriye oldukça benziyor. Özellikle bu bölümün genel olarak kulaklıklarda çok kötü tasarlanması rahatlığı bozan en önemli faktörlerdenken, Cooler Master burada da rahatlığı ön plana koyarak oyuncuyu düşünmüş.

Bu rahatlığa rağmen, Ceres gayet sağlam bir kulaklık. Özellikle yanlarda ayarlanabilen kelepçeleri bulan modellerin çoğunun en büyük sorunu sağlamlıkken, Ceres’te sağlamlığı tehdit edecek zayıf nokta bulmak epey az, özellikle kelepçe noktaları gayet kırılmaz bir şekilde tasarlanmış, yine de fazla zorlamamak gerektiğini söyleyebilirim, sonuçta uğraşırsanız her ürünü kırarsınız.

Kulaklıkla birlikte gelen mikrofon, gerçekten sökülüp takılabilir olmasıyla oldukça öne çıkıyor. Bunu daha iyi yapabilecek tek şey kulaklığın mikrofonunun biraz daha oynar başlıklı olması olabilirmiş, maalesef Ceres’te bu özellik yok, bu özellik olsaydı, gerçekten oldukça sağlam olabilirmiş.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×