Crash Bandicoot şimdi "Dark Souls" oldu

Crash Bandicoot şimdi "Dark Souls" oldu

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 7.07.2017 - 17:18
Eski bir oyuna yeni deyim koymak biraz garip değil mi?
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, geçtiğimiz günlerde Playstation platformu için satışa çıktı. Çoğu eski oyuncu tarafından uzun süredir beklenen N. Sane Trilogy remake'in çıkışı, bir hayli başarılı oldu. Uzun zamandır Activision'dan yeni Crash oyunu bekleyen tayfanın sonunda eski tadda ve yeni grafiklerle donatılmış bir platform oyununa sahip olmuştu.

Gerçekçi olmak gerekirse, Crash Bandicoot serisi genelde "eğlenceli fakat gittikçe zorlaşan" bir oyun olarak hitab edilir. Her ne kadar zor olarak tabir edilse de Crashi, 1996 senesinde Playstation konsolunun en çok satan yapımlarından biri olarak listelenmiştir. Tabii, bunun farkında olan Activision eski Crash oyunları ile aynı zorlukta bir remake yapmak istedi, anlaşılacağı gibi durum tamamen anlaşılabilirdi.

Crash Bandicoot şimdi "Dark Souls" oldu
Fakat yeni oyun piyasası ve inceleme siteleri Crash Bandicoot'a farklı bir perspektiften bakıp "Platform oyunlarının Dark Souls'u" gibi takma ad kullanmaya başladılar. Yaklaşık 20 senelik bir oyuna bu türden yaklaşılması ise genelde internette alay konusu oldu. Peki, sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce yeni Crash Bandicoot adına çıkan "Dark Souls gibi" tarzındaki yaklaşımların ne kadar doğruluk payı bulunuyor?
Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 19:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 11:12
Ben aşağı düşmenin bu kadar problem olduğu başka bir oyun daha hatırlamıyorum. Yalnızca bana mı zor geliyor diye kendimi kötü hissetmiştim. Yorumlara bakınca yanılmadığımı anladım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Beglo
Beglo 8.07.2017 01:08
Sadece Playstation 1 dönemini geride bırakırsak yaklaşık 6 7 senedir(epsxe gibi herhangi bir emu kullanımına alıştıktan sonra) neredeyse her ay en az 3 kez bitiriyorum tüm üç seriyi. Arada bir nostalji olsun diye 8 ekran tüplü televizyonuma ps1 i kurup orada bitiriyorum memory cardların yettiği kadarıyla. Belki artık üç oyunun da tabiri caiz ise "bokucu çıkarmak"tan her şeyini ister istemez ezberlemiş durumdayım. Bu da beni ne yaparsam yapayım remake te bile gözüm kapalı oynamaya itti. Belki Dark Souls gibi bir yapımı da o zamanlar oynamış olsam şimdiki kadar zorlamazdı.

Evet kabul ediyorum Crash Bandicoot serisi oynamayan kişiler için zor olabilir, ben sadece bunu anlayamıyorum anlamak istesem de :)
Beglo
Beglo 17.07.2017 15:36
Bir süre sonra "no death run" a bağlıyorsun. %100 sıfır hata ile oynuyorum demiyorum atada bir tuş takılır dikkat dağılır bi yanlış yaparsın ama daha ilk oyun için konuşursak ikinci adanın ortalaruna doğru 80 90 cana vurarak 95in altına kolay kolay inmediğinde anlıyorsun elinin alıştığını. İkinci ve üçüncü oyun zaten ilk yapıma göre bayağı bir kolay. 99a çok rahat vuruyorsun.
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2017 20:15
Ne kadarda çok salladınya bende çok fazla bitirdim oyunu nekadar bitirip ezberlesende oyun zor demek değilde bazı yerleri insanı çıldırtıyor sen nekadar istesende illaki biyerlere takılıyosun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.07.2017 18:56
O kadar videolarını izledim oyun ÇÖP
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.07.2017 14:21
Dark Souls'a Crash Bandicoot gibi demek bana daha doğru geldi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2017 22:27
Kesinlikle doğru.Ben bu oyunu PS1 zamanında oynarken bu kadar zor olduğunu düşünmüyordum alırken eğlenirim vakit geçer diye aldım ama resmen kanser etti beni oyun bu kadar zormuymuş dedirttirdi yani.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×