1/6

Crysis 2 hakkında kısa kısa - Bölüm 1

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Crysis 2 hakkında yaşanan önemli gelişmeleri bir araya topladık
Crytek'in yeni FPS oyunu Crysis 2, PC, PS3 ve X360 platformları için geliştiriliyor. Kullanılan Cry Engine 3 ve bu kez Crysis isminin konsollarda da görülecek olması, heyecana sebebiyet veren başlıca unsurlardan. Hakkında her gelişmeyi takip ettiğimiz Crysis 2 ile ilgili ilk makaleyi size sunuyoruz. İkinci bölümün de geleceğini şimdiden belirtelim.

Crysis hakkında konsol söylentileri

Henüz daha Crysis 2 ile ilgili söylentiler bile oluşmamışken, ilk oyun hakkındaki söylenti haberleri devam ediyordu. Her defasında Crysis'in konsollara geleceğine dair iddialar oluşuyor, aynı hızla da Crytek tarafından yalanlanıyordu. 2008 yılının mart ayında yeni bir haber daha geldi. Crysis'nin PS3 ve X360 için geliştirildiği, PS3'e kış aylarında çıkacağı, X360'a çıkış tarihinin ise henüz belli olmadığı belirtilmişti. E3 fuarına az zaman kala, bu söylentilerin gerçek olabileceği ihtimali üzerinde durulmuş, ancak sonuç değişmemişti.

Crysis 2 hakkında kısa kısa - Bölüm 1


Crytek'ten yeni grafik motoru duyurusu

Almanya'nın Leipzig şehrinde düzenlenen Games Convention Developers Conference 2008'de konuşan Cevat Yerli, yeni geliştirdikleri grafik motorunun 2012 yılında hazır olacağını belirtti. Yapımcılar, grafiksel stilizasyonun yanında daha gelişmiş fizikler ve yapay zekâ gibi unsurlara da odaklanabilecekti.

Crysis, bu kez konsollara geliyor. Hem de Warhead ile birlikte

Fuarın hemen ardından dedikodular tekrardan hortladı. Bu kez işin içine Warhead oyunu da katılmıştı. PSU'daki habere göre Crysis, devam oyunu Warhead ile birlikte X360 konsolu için 2008'in son çeyreğinde raflarda olacaktı. 2009'un ilk çeyreğinde de PS3'e geleceği belirtildi, ancak diğerlerinde olduğu gibi bu söylemler de gerçeği yansıtmıyordu.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×