1/3

Crysis Demo

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Tropik adalara CrySis ile bir kez daha "Merhaba" diyoruz.
Oyunlar ertelenebilir değil mi? Hatta filmler veya büyük konser organizasyonları. Peki ya bir demo… İlginç bir durum ama Crytek, bize bunun mümkün olabileceğini gösterdi. Peki neydi amaç? Daha stabil bir demo oluşturmak mı? Olabilir. İnsanları daha da meraklandırmak mı? Büyük ihtimalle... Farklı şeyler denemeyi düşünmek mi? İnsan oturup düşününce bir çok neden çıkabiliyor ortaya doğal olarak, ama bence bu erteleme diğer tüm çalışmalar gibi bir strateji. Ne kadar başarılı olup olmayacağını da yakında göreceğiz. Crysis'in başarısız olması imkansız gibi görünüyor. FarCry ile neler yapabileceklerini gösteren Yerli kardeşler, oyun dünyasını ikinci kez sarsmadan önce ufak bir tanıtım için sizi bilgisayarlarınızın başına davet ediyor…

Macera başlıyor…
Önce EA sonra Crytek logosu beliriyor ekranda. Bu sırada söylenen söz (Maximum Game) oldukça hoşuma gitti. Ana menüye geldiğimizde en doğal hakkımız olarak grafik ayarlarına göz gezdiriyoruz. Zaten sisteminizi oyuna göre otomatik olarak hazırlayan bir yapı mevcut oyunumuzda. Gerekli ayarlamaları yapıp, zorluk seviyesini seçtikten sonra artık demoya başlayabiliriz. Oynanış öncesi birkaç dakikalık güzel bir oyun içi videosu karşılıyor bizi ve artık başlıyoruz. Ay ışığının aydınlattığı gece karanlığında havadan karaya iniş yapıyoruz, üstelik takım arkadaşlarımızda var. Her bir takım üyesi nano-suit elbise giyiyor. Bu sıradan bir kostüm değil, tam bir teknoloji harikası. Öncelikle kostüm üzerine biraz konuşalım. Mouse'nin orta tuşuna (tekerlek) basınca ekranda bir envanter beliriyor. Birkaç simge görmek mümkün. Bunların anlamlarını ise; Güç, zırh, hız, görünmezlik, silah modifikasyonu ve zıplama kabiliyeti olarak belirtebiliriz. Ekranımızın sağ alt köşesinde iki bar bulunuyor. Yeşil olanı sağlık barını, mavi olan ise yukarda seçeceğimiz herhangi bir özelliğin gücünü temsil ediyor ve bar bitene kadar seçmiş olduğumuz özellikten faydalanabiliyoruz. Sağlığımız healt pack'lere bağlı değil. Vurulunca düşüş olsa da biraz dinlenince tekrar yükselmeye başlıyor. Kalabalık düşman gruplarının arasında iken hız, sarp kayalıklara rast geldiyseniz zıplama, sinsice hareket etmek istiyorsanız görünmezlik, sağlamlık diyorsanız güç logoları oldukça işe yarar etmenler. Böylece yapılan tercihlere göre oyun daha kolaylaşabiliyor ya da zorlaşabiliyor. Hangi birini seçerseniz o sınıfta maximum güce erişirken diğer özellikleriniz zayıf kalıyor bu kez.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×